بین‌المللی

وال استریت ژورنال؛ عزم دولت بایدن برای کاهش تحریم‌ها

وال‌استریت ژورنال با انتشار مطلبی از عزم دولت «بایدن» برای کاهش تعداد تحریم‌های وضع شده در دوران ترامپ، به عنوان یکی از اهرم‌های فشار در سیاست خارجی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشریه آمریکایی وال‌استریت ژورنال با انتشار مطلبی از عزم دولت «بایدن» برای کاهش تعداد تحریم‌های وضع شده در دوران ترامپ، به عنوان یکی از اهرم‌های فشار در سیاست خارجی خبر داد.

بر اساس این گزارش، وزرات خزانه داری آمریکا امروز اعلام کرد که تحریم‌ها همچنان بخشی از ابزار مورد استفاده این کشور برای فشار بر مخالفین واشنگتن خواهد بود، اما لازم است که تغییراتی در چارچوب آنها داده شود.

وزارت خزانه داری آمریکا مدعی شده که در بازبینی اثربخشی تحریم‌ها، می‌بایست فشار تبعات اقتصادی ناشی از آن بر گروه‌های آسیب پذیر در نظر گرفته شود.

وال‌استریت ژورنال همچنین با انعکاس نظر مقامات جدید وزارت خزانه داری آمریکا در خصوص تحریم‌ها، نوشته است که تعداد تحریم‌های اعمال شده علیه دولت‌ها و شخصیت‌های حقیقی و حقوقی طی دو دهه گذشته، رشدی ۱۰ درصدی داشته و در دوران ترامپ نیز افزایش تحریم‌ها با شیبی فزاینده روبرو بوده است.

به گفته بسیاری از منتقدان آمریکایی تحریم‌های اعمال شده در دوران ترامپ در قالب طرح‌هایی چون فشار حداکثری علیه ایران، تلاش برای ساقط کردن دولت ونزوئلا و توقف برنامه موشکی بالستیک کره شمالی را بی اثر دانسته و معتقدند این تحریم‌ها تأثیر محسوسی در اهداف تعیین شده آمریکا نداشته‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا