بین‌المللی

کرملین: تهدیدی در ارتباط با آزمایش سلاح‌های فراصوت ‌در چین نمی‌بینیم

سخنگوی کرملین امروز در سخنانی در واکنش به برخی گزارش های رسانه ای تأکید کرد: تهدیدی در ارتباط با آزمایش سلاح‌های فراصوت ‌در چین نمی‌بینیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز سه شنبه در واکنش به گزارش هایی درباره آزمایش موشک فراصوت چین با توان حمل کلاهک اتمی اعلام کرد که مسکو هیچگونه تهدیدی در رابطه با آزمایش سلاح های فراصوت در چین نمی‌ بیند.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در این باره ادامه داد: ما با چین روابط ائتلافی و مشارکتی داریم و چین در حال توسعه نیروهای مسلح و سیستم های تسلیحاتی خود بدون خروج از چارچوب تعهدات بین‌المللی است.

پیشتر فایننشال تایمز در گزارشی مدعی شده بود که چین موشکی فرا صوت با قابلیت هسته ای را آزمایش کرده است که پس از پرتاب از جو زمین خارج می شود و به دور زمین می گردد و سپس در جو به سمت هدفش سرعت می گیرد.

طبق گزارش این نشریه، پنج مقام آزمایش مذکور را تایید کرده اند و این مسئله ثابت می کند که چین دارای قابلیت فضایی پیشرفته ای است که «دولت آمریکا را غافلگیر کرده است».

این در حالیست که وزارت امور خارجه چین دیروز دوشنبه اعلام کرده بود که پکن در ماه جولای یک فضاپیما را آزمایش کرده است و نه یک موشک فرا صوت با قابلیت هسته ای آن طور که نشریه «فایننشال تایمز» در گزارش خود آورده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا