حقوق بشر

مرگ دردناک یک مادر پس از اعدام هم‌زمان دو فرزندش در زندان سپیدار اهواز

یک مادر اهل شهرستان رامهرمز استان خوزستان پس از اجرای حکم اعدام هم‌زمان دو فرزندش دچار سکته شده و جانباخت و پس از آن درگیری میان مردم و نیروهای امنیتی روی داده و چند شهروند بازداشت شده‌اند.

براساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌‌نگاو، سحرگاه روز سه‌شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰ (۱۹ اکتبر ۲۰۲۱)، حکم اعدام دو برادر اهل رامهرمز به نام‌های علی‌محمد محمدی ۴۵ ساله و اسلام محمدی ۳۸ ساله در زندان سپیدار شهر اهواز مرکز استان خوزستان به اجرا در آمد.

یک منبع مطلع در اینباره به هه‌نگاو گفت: ”پس از اجرای حکم اعدام این دو برادر مادر آنها نیز دچار سکته قلبی شده و پس از انتقال به مراکز درمانی جانباخته است“.

این دو برادر همراه با ده‌ها شهروند دیگر پس از درگیری طایفه‌ای روز ۸ خرداد ۱۳۹۴ در روستای ”پتک جلالی“ میان دو طایفه محمدی و محمد موسایی بازداشت شده‌اند که منجر به کشته شدن ۲۳ نفر شد.

یکی از ساکنین این روستا با ارسال ویدیویی از درگیری سال ۹۴ برای هه‌نگاو گفت: ”نیروهای امنیتی بیشتر افراد را با شلیک مستقیم گلوله به قتل رسانده‌اند و اکنون می‌خواهند با اعدام چند شهروند که اتهام آنها نیز ثابت نشده خود را مبرا کنند“.

هه‌نگاو مطلع شده است که علی‌رضا قاسمی‌نژاد دادستان رامهرز مسئول مستقیم اجرای حکم بوده و طی روزهای دیگر قرار است حکم اعدام ٨ نفر دیگر اجرا شود.

پس از اجرای حکم اعدام این دو برادر مردم با نیروهای امنیتی درگیر شده و دست‌کم ۵ نفر زخمی شده و ده‌ها نفر نیز بازداشت شده‌اند. اینترنت رامهرمز قطع شده و شهر به طور کامل در حال امنیتی شدن است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا