گوناگون

پیشنهاد به سرداران سپاه برای جلوگیری از سیلی!

محسن تنابنده، بازیگر سینما و تلویزیون با انتشار تصویر زیر به ماجرای سیلی خوردن استاندار سپاهی آذربایجان شرقی واکنش نشان داد. روز گذشته در آیین معارفه پاسدار زین‌العابدین خرم رضوی با حضور وزیر کشور دولت رئیسی، یکی از شرکت کنندگان با رفتن بر روی سن، به صورت وی سیلی زد که با واکنش های زیادی در فضای مجازی روبرو شد….

دلیل این سیلی آبدار به استاندار سپاهی چه بوده است؟

اکبر اعلمی ( نماینده سابق تبریز در مجلس) نوشت: در مراسم معارفه سردار عابدین خرم که با حضور وحیدی وزیر کشور برگزار شد، یکی از شرکت کنندگان در مراسم که سرهنگ سپاه عاشورا است با رفتن بر روی سن سیلی محکمی به صورت استاندار جدید نواخت و مراسم به تنش کشیده شد و گروههای مختلفی از شرکت کنندگان در مخالفت و موافقت با استاندار جدید شعار دادند.

از قرار اطلاع شخصی که به گوش استاندار سیلی زده، سرهنگ ایوب علیزاده از رزمندگان خوشنام و فرزند شهید است که سالها فرماندهی نواحی بسیج در تبریز را به عهده داشته است و بچه‌های گردان تخریب لشکر بشدت از وی حمایت می‌کنند.

باید منتظر ماند و دید دلیل این سیلی زدن چه بوده است!؟ علت این درگیری هرچه بوده، رئیسی باید بفکر استاندار جدیدی در آذربایجان باشد زیرا در این استان، استانداری که در روز معارفه‌اش، این چنین مورد استقبال قرار می‌گیرد، نمی‌تواند سکاندار مناسبی برای آذربایجان باشد!

داوود حشمتی، روزنامه‌نگار هم در سایت امتداد نوشت: طبیعتا هیچ کس دوست ندارد جای عابدین خرم استاندار جدید آذربایجان شرقی باشد که در روز معارفه، در مقابل حضار و و زیرکشور و درست در لحظاتی که اولین سخنان از دهانش خارج میشد، سیلی محکمی به گوشش نواخته شود. او ابتدا خونسردی خود را حفظ کرد و ضمن اعلام اینکه قصد شکایت از ضارب را ندارد، او را در ردیف «داعش و منافقین» قرارداد که ای کاش موضوع را پیگیری می کرد اما او را با داعش یکی نمی‌کرد.

جریان حامی نظامیان در قدرت هم با کانالها و اکانت های سایبری برای اینکه استاندار را به حق جلوه دهند، فرد مهاجم را «پان ترک» معرفی کردند. در حالی که اساسا ضارب خودش از اعضای سپاه است. از همین رو ناچار شدند عنوان کنند که او به درون سپاه نفوذ کرده است. این خط تقابلی بسیار خطرناک است. حواسشان نیست که استاندار جدید از نگاه مخالفان سردار و فرمانده سپاه است، نه استاندار و یک مقام بوروکرات دولتی. مخالفان از افزایش سطح تنش در این حد نه تنها ناراحت نمی شوند، بلکه خرسند و خوشحالند و با آن می توانند همدلی هم ایجاد کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا