اخبار

مردم را کف خیابان خواهیم دید!

روزنامه جهان صنعت در مطلبی با یادآوری پیامدهای حذف ارز ۴۲۰۰تومانی نوشته: «با توجه به این‌که در حال حاضر و با تخصیص دلار ۴۲۰۰تومانی تورم مواد غذایی با شتاب به سوی نرخ‌های بالا در حرکت بود و شهروندان ایرانی از مصرف مواد لبنی و نیز گوشت سفید و قرمز به‌شدت کاسته‌اند اگر واردات نهاده‌های دامی با دلار نیمایی انجام شود نرخ تورم این کالاها به‌ سرعت سر به آسمان می‌کشد و پیامدهای ناشناس دارند»….

روزنامه همدلی نیز در صفحه اولش با تیتر «گلایه علمای قم از گرانی و فشار به مردم» نگرانی برخی از آنها از پیامدهای تنگنای معیشتی مردم را نقل کرده، از جمله به‌ نقل از صافی گلپایگانی هشدار داده: «امروز برای رفع این مشکلات و گرانی ها کاری نشود و مردم عزیز ما از این وضعیت نجات پیدا نکنند، فردا دیر است».

روزنامه فرهیختگان هم که خرابی اوضاع را به گردن دولت روحانی انداخته به‌ نقل از یک کارشناس حکومتی نوشته است: «قطعی برق، آب و قطعی گاز مسائل ساده‌ای نیست که بشود از کنار آنها به‌ راحتی گذشت. اگر از امروز جلوی فرسودگی زیرساختها و سرمایه‌ها را نگیریم، در آینده خدای ناکرده بسیاری از مردم را کف خیابان‌ها خواهیم دید. »

واقعیت‌ عریان تضاد آشتی‌ناپذیر خواست‌های مردم با دیکتاتوری و سیاست‌های اقتصادی نولیبرالی حاکم را در اعتراض‌های مردم ستمدیده در سال های اخیر جه در خوزستان و چه در دیگر مناطق کشور، ازجمله در اعتراض به بی‌آب ماندن و کشیده شدن اعتراض‌ها به شهرهای گوناگون مانند تبریز، تهران، کرج، کردکوی، ایذه، خرم آباد و اصفهان  مشاهده شد. مجددا بروز خواهد کرد.
تلاش و دروغگویی‌های مکرر سران رژیم برای لاپوشانی کردن واقعیت های درون کشور با مطرح کردن “عامل خارجی” برای ایجاد “وحدت” و احیای پایگاه اجتماعی از دست رفتۀ حکومت اسلامی، کاری است عبث! خیزش‌هایی مردمی و اعتصاب‌هایی کارگری در چند هفته اخیر در اندک زمانی پس از نمایش انتخابات خردادماه ۱۴۰۰ نشانگر ارتقای آگاهی توده‌ها از ماهیت دشمنان منافع مردم و عزم‌شان برای داشتن نقشی در مبارزه به‌ وجود آوردن دگرگونی‌های بنیادی است. این واقعیت عینی را نباید از نظرها دور داشت که خیزش‌ها و حرکت‌های اعتراضی مردمی هنوز برای  ارتقا یافتن و سازمان‌دهی شدن برای دوام پیدا کردن و همچنین پیوندشان به دیگر حرکت‌های اجتماعی، در حال نضج گیری است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا