گوناگون

بازداشت سرهنگ علیزاده، عامل سیلی به استاندار آذربایجان شرقی

سخنگوی قوه قضائیه از بازداشت سرهنگ پاسداری خبر داد که به صورت استاندار آذربایجان شرقی در تبریز سیلی زد. ذبیح‌الله خداییان جزییاتی از محل نگاهداری یا مشخصات دقیق ضارب اعلام نکرد اما بیانیه منتسب به او را جعلی خواند….

ذبیح‌الله خداییان، سخنگوی قوه قضائیه روز چهارشنبه ۵ آبان از بازداشت فردی خبر داد که با چک زدن به استاندار جدید آذربایجان شرقی در مراسم معارفه، جنجال آفرید. خداییان گفت: «بلافاصله بعد از این اتفاق دادستان دستور رسیدگی به موضوع را صادر کردند و آن شخص بازداشت شد و به اتهام اخلال در نظم که جرمی غیرقابل گذشت است، ایشان تحت تعقیب قرار گرفت.»

سخنگوی قوه قضاییه عنوان کرد که ضارب “انگیزه شخصی” داشته و با وجود گذشت استاندار، دستگاه قضایی با چنین اعمالی برخورد می‌کند.

خداییان هم‌چنین مطالب منتشره به نقل از این فرد در فضای مجازی را فاقد صحت و ساختگی خواند.

ضارب در پاره‌ای منابع جعفر علیزاده و در برخی دیگر ایوب علیزاده معرفی شده‌ است. سخنگوی قوه قضاییه نامی از او نبرد.

در روزهای گذشته، بیانیه‌ای منتسب به علیزاده منتشر شده که دلایلی چون “کاخ نشینی” یا “فساد مالی” را انگیزه اقدام خود طرح می‌کند.

سپاه عاشورا که استاندار آذربایجان شرقی فرمانده آن بوده، در همان روز ماجرا، بیانیه‌ای در محکومیت “رفتار سخیف و دون شان فرد خاطی” و تمجید از “رفتار کریمانه” استاندار صادر کرد و خواهان برخورد قانونی دستگاه‌های مسئول با فرد خاطی شد. نمایندگان تبریز و ارومیه نیز ماجرا را تقبیح کرده و واکنش خونسردانه خرم را ستودند.

زین‌العابدین خرم رضوی از جمله نیروهای سپاهی جمهوری اسلامی بوده که در سال ۲۰۱۲ به اسارت ارتش آزاد سوریه درآمدند و سپس با میانجی‌گری ترکیه با زندانیان سوری مبادله شدند؛ ۴۸ سپاهی در برابر ۲۱۳۰ اسیر زندان‌های سوریه.

سرهنگ علیزاده کیست؟

تارنمای “خبر آنلاین” در یادداشتی، ضارب را سرهنگ ایوب علیزاده، “فرزند جانباز شهید”، دانش آموخته دکتری اقتصاد با دو دهه سابقه در جایگاه‌های مختلف سپاه پاسداران معرفی کرده است.

خرم رضوی گفته که این فرد، همکار و هم‌رزم او، فرزند شهید یا کارمند کارگزینی سپاه نیست.

اکبر اعلمی، نماینده‌ سابق تبریز و بسیاری از فعالان آذربایجانی از ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم خواسته‌اند که به جای عابدین خرم استادار جدید معرفی کند. اعلمی در این باره نوشته است: «علت این درگیری هرچه بوده، رئیسی باید به فکر استاندار جدیدی در آذربایجان باشد زیرا در این استان، استانداری که در روز معارفه‌اش، این چنین مورد استقبال قرار می‌گیرد، نمی‌تواند سکاندار مناسبی برای آذربایجان باشد!»
دویچه وله

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا