بین‌المللی

کشف کارگاه ساخت قرص‌های اعتیادآور مزدوران وابسته به ترکیه در سوریه

مرکز خودخوانده «دیدبان حقوق بشر سوریه» -وابسته به مخالفان دولت پنجشنبه شب از کشف یک گارگاه تولید مواد مخدر تولید قرص‌های اعتیادآور در شمال سوریه پرده برداشت.

به گزارش ایرنا، برخی منابع به این پایگاه خبری گفته‌اند که این کارگاه را فردی به نام “ر.ب” که یکی از فرماندهان “فرقه الحمزه” بوده است، اداره می شده است.

این فرد که به صورت مستعار به نام آن اشاره شده است، یکی از مهمترین مزدوران وابسته به ترکیه است که از سوریه به لیبی اعزام شده است.

دلیل لو رفتن این کارگاه آن بود که این فرمانده فرقه الحمزه با سرکرده‌های گروههای تروریستی وابسته به ترکیه بر سر سود حاصل از فروش این مواد، به اختلاف افتاد.

این منابع که به نامشان اشاره نشده است، به دیدبان حقوق بشر سوریه گفته‌اند که مواد اولیه برای ساخت این قرصها به صورت مواد خام مربوط به صنایع شوینده و سایر صنایع وارد شمال سوریه شده است.

براساس گزارش این منابع، کارگاه مذکور روزانه حدود ۴۰ هزار قرص مخدر تولید می‌کرده و قرص های اعتیادآور در شمال غرب سوریه توزیع می‌شده است.

همچنین گزارش‌ها حکایت از آن دارد که بخشی از این قرصها نیز به ترکیه و لیبی ارسال می‌شده است.

ارتش ترکیه از سال ٢٠١۶ به این طرف در ۲ عملیات سپر فرات (۳ شهریور ۹۵ تا ۹ فروردین ۹۶) و عملیات شاخه زیتون (۳۰ دیماه ۹۶ تا ۴ فروردین ۹۷)، چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله عفرین و شهرهای الباب، اعزاز و جرابلس را تصرف کرد.

دولت سوریه همواره حضور نیروهای خارجی غیر قانونی در کشورش را اشغالگرانه می‌داند و بارها تأکید کرده است که به آن پایان خواهد داد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا