گوناگون

اجلاس گروه ۲۰؛ کنشگران محیط زیست، اتحادیه‌های کارگری و احزاب چپ‌ در رم تظاهرات کردند 

هزاران نفر از کنشگران زیست محیطی همراه با اتحادیه‌های کارگری ایتالیا و احزاب چپ‌گرای اروپایی روز شنبه و همزمان با برگزاری اجلاس گروه ۲۰ در رم، پایتخت ایتالیا، تظاهرات کردند.

یورونیوز: معترضان خواستار اتخاذ مقرارت سخت‌گیرانه‌تر از سوی رهبران ۲۰ اقتصاد بزرگ جهان برای جلوگیری از روند افزایش دمای کره زمین و به‌ویژه پایان دادن به استفاده از سوخت‌های فسیلی شدند.

براساس آخرین گزارش آژانس آب‌وهوای سازمان ملل متحد، ادامه وضعیت کنونی منجر به افزایش ۲/۷ درجه‌ای میانگین دمای کره زمین خواهد شد که وضعیتی فاجعه‌بار را برای بسیاری از انسان‌ها ایجاد می‌کند.

بسیاری از سازماندهندگان و شرکت‌کنندگان در تظاهرات روز شنبه، اعضای دو جنبش «جمعه‌ها برای آینده» و «شورش انقراض» بودند. این کنشگران می‌گویند تصمیم‌های اتخاذ شده از سوی رهبران گروه ۲۰ به هیچ‌وجه پاسخگوی فوریت آب‌وهوایی کنونی نیست. سازمان شورش انقراض خواستار به صفر رساندن استفاده از سوخت‌های فسیلی مولد آلاینده‌های کربن تا سال ۲۰۲۵ میلادی است.

اعضای احزاب چپ‌گرای ایتالیایی و کارگران آلیتالیا (خطوط ملی سابق هواپیمایی ایتالیا) از دیگر گروه‌های مشارکت کننده در این تظاهرات بودند و خواسته اصلی آن‌ها توجه بیشتر به عدالت اجتماعی در برنامه‌های احیای اقتصادی پس از همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ بود.

پس از اجلاس گروه ۲۰، رهبران بسیاری از کشورهای جهان هفته آینده در اجلاس آب‌وهوایی گلاسگو شرکت خواهند کرد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا