اخبار

دست‌کم ۱۵ کشته و ده‌ها زخمی در پی حمله به بزرگترین بیمارستان نظامی شهر کابل

در بحبوحه خشونت‌های فزاینده بین طالبان و گروه اسلامگرای رقیب آن یعنی داعش خراسان، وقوع دو انفجار و سپس تیراندازی در نزدیکی بزرگ‌ترین بیمارستان نظامی افغانستان در کابل منجر به مرگ دست‌کم ۱۵ نفر و زخمی شدن بیش از ۳۰ تن دیگر شد….

به گزارش یورو نیوز، این حمله نیمروز سه‌شنبه ۲ نوامبر (۱۱ آبان) روی داد و بنابر اعلام یکی از مقامات طالبان، انفجار اول در نزدیکی بیمارستان «سردار محمد داوود خان» و انفجار دوم در ورودی آن اتفاق افتاده است.

با آغاز حملات، کارکنان بیمارستان در یک اتاق امن پناه گرفته‌اند و یکی از شاهدان از داخل بیمارستان به خبرگزاری فرانسه گفته است که «تیراندازی درون ساختمان همچنان ادامه دارد و مهاجمان از اتاقی به اتاق دیگر می‌روند.»

پس از اولین انفجار، نیروهای طالبان که مدت سه ماه است کنترل کابل را در دست دارند، با دو خودروی زرهی و یک وانت به محل حادثه شتافتند.

صدای آژیر خطر همچنان در خیابان‌ها شنیده می‌شود و آمبولانس‌ها با سرعت به سمت محل انفجارها در حرکتند.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را برعهده نگرفته است؛ با این وجود از زمان به قدرت رسیدن طالبان در افغانستان در ۱۵ اوت، شاخه داعش در افغانستان موسوم به «داعش خراسان» بارها دست به حملات خونین زده است.

آخرین حمله این گروه در پایتخت افغانستان به سوم اکتبر برمی‌گردد؛ یعنی زمانی که انفجار بمب در نزدیکی مسجد عیدگاه در شهر کابل دست‌کم هشت کشته برجای گذاشت.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا