حقوق بشر

احضار گسترده خانواده اعضای حزب‌های کُردستانی توسط اطلاعات پیرانشهر

اخیراً اداره اطلاعات پیرانشهر با تحت فشار قرار دادن خانواده شماری از اعضای حزب‌های کُردستانی در این شهر، آنها را تهدید به بازداشت و حتی اعدام کرده‌است.

برپایه گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، اداره اطلاعات پیرانشهر بستگان نزدیک به ۱۰ نفر از اعضای احزاب کُردستانی را در این شهر احضار و شماری از آنها را نیز به مدت ۲۴ ساعت بازداشت کرده‌اند.

به گفته یک منبع مطلع، این فشارها پس از کشته شدن یکی از کادرهای اطلاعات با هویت خدر پیروتی نیا معروف به “خدر منگور” افزایش یافته و حتی دو نفر از اعضای خانواده منگور به همراه نیروهای امنیتی به منزل شماری از بستگان اعضای یکی از احزاب کُردستانی رفته و آنها را تهدید به مرگ کرده‌اند.

هه‌نگاو مطلع شده است که اداره اطلاعات خانواده و بستگان اعضای احزاب کُردستانی را به بازداشت و همچنین اعدام تهدید کرده است.

یکی از افرادی که احضار شده بود در این رابطه به خبرنگار هه‌نگاو گفت: “اداره اطلاعات از ما خواسته است تا بستگانمان را در صفوف احزاب کُردستانی ناچار کنیم که خود را به نیروهای امنیتی ایران تحویل بدهند”.

خضر (خدر) پیروتی‌نیا معروف به خدر منگور از پرسنل شناخته شده وزارت اطلاعات ساعت ۱۱ قبل ظهر روز سه‌شنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۰ (۵ اکتبر ۲۰۲۱) توسط افراد ناشناس در یکی از خیابان‌های شهر پیرانشهر به رگبار بسته شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا