اخبار

ترکیب استانداران را ببینید! خیلی می‌ ترسند

محمدتقی نقدعلی، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس فرمایشی گفته یکی از مسایل مهم جامعه امروز وضعیت معیشت مردم است. از این‌رو نظر کارشناسان در این باره باید به طور جدی مدنظر تصمیم‌گیران نظام باشد…..

این نماینده مجلس تصریح کرد: تصمیم‌گیران کشور وظیفه دارند روندی را در پیش بگیرند که لااقل مردم در تامین ابتدایی‌ترین نیاز‌های خود که در راس آن تغذیه است با مشکل روبرو نشوند. واقعاً آمار‌های ارائه‌شده نگران‌کننده است و منطقی نیست که امروز بشنویم دست بسیاری از مردم در تامین غذا کوتاه مانده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا این روند، کشور را به سمت بحران اجتماعی سوق خواهد داد؟ گفت: « اگر ستم روا شد، موجب می‌شود که توده‌های مردم حاکمیت را برنتابند. پیاده‌کردن عدالت، جلوه‌های خود را در همین تامین مادیات نشان می‌دهد و کاملاً حس‌شدنی است. اگر توده‌های مردم حس کنند از ابتدایی‌ترین امکانات که به سلامت جسم آن‌ها کمک خواهد کرد، محرومند، یقیناً حاکمان را برنخواهند تابید.»

محسن زنگنه عضو دیگر مجلس ولایت هم گفت: من عرضم اینه الآن جامعه دیگه در آستانه تحمل نهایی خودش هست… اگر مجدد ما به هر شکلی جامعه را تحریک بکنیم این تورم حتی ده درصدش دیگه الآن انفجار است.

سعید حجاریان، تئوریسین سابق اصلاح طلبان هم هشدار داد: ترکیب استانداران را ببینید! می‌ترسند، مردم در عذاب‌اند ممکن است جامعه متشنج شود و مردم دوباره به خیابان بیایند،

روزنامه مردم‌سالاری هم نوشت: «جنس اعتراضات بعدی جنسی شبیه به بعد از ماجرای بنزین یعنی اعتراضات سال۹۸ است.»عملکرد قوای سه‌گانه رژیم ولایی، در سال های گذشته، بار دیگر نشان می‌دهد که چرا زیر سایه رژیم دیکتاتوری ولایت فقیه هرگونه تغییر و تحول در جهت شکل گرفتن دستگاه‌های خدمتگزار به مردم امکان‌ناپذیر است.در وضعیتی که بیکاری، گرانی، فقر، و بی‌خانمانی و مصائبی دیگر تارو پود زندگی مردم کشور بلادیده‌مان را فرا گرفته است و دم به‌دم هم تشدید می‌شود، مجلس شورای اسلامی، مجلسی است فرمایشی و نمایشی که تصمیم های آن هیچ تأثیر راهگشایی در زندگی فلاکت بار مردم میهن ما ندارد. تصمیم‌های اصلی حکومتی در پشت درهای بسته بین سران جناح‌های عمده و فرمانده‌های سپاه و با تأیید نهایی علی خامنه‌ای گرفته می‌شوند.
نیروهای مترقی و باورمند به عدالت اجتماعی معتقداند که انجام تغییرات بنیادی در گسترهٔ حکومت ولایی امکان‌پذیر نیست. نخستین گام اساسی و گریزناپذیر در راستای انجام تغییرات بنیادی،‌ تشکیل جبهه‌ای یکپارچه از اکثر مردم ستمدیده است. می‌توان با اتحاد نیروهای سیاسی آزادی‌خواه و عدالتجو، شعار “حذف کامل حاکمیت ولایت فقیه” را به‌هدفی محوری و مشترک در سطح جامعه مطرح کرد و آلترناتیو ملی و دموکراتیک را برای جایگزینی حاکمیت و مجلس ولایی سازمان داد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا