حقوق بشر

زندان سنندج؛ مرگ یک زندانی به دنبال شکنجه توسط ماموران زندان

شکنجه‌گران رژیم جهل و خرافه ولایت فقیه یک زندانی در انتظار حکم دادگاه را در زیر شکنجه به قتل رساندند.

خبرگزاری هرانا – شب سه‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه یک زندانی در زندان سنندج به دنبال ضرب‌وشتم توسط ماموران زندان و به دلیل وارد آمدن ضربه به سر، جان خود را از دست داد. ضرب و شتم زندانیان در زندان‌های ایران امری مسبوق به سابقه است. در حالیکه مسئولیت حفظ سلامت زندانی در دوران محکومیت، با سازمان زندان‌ها است این درگیری‌ها در مواردی منجر به آسیب‌های جبران ناپذیر و یا مرگ زندانی می‌شود.

هویت این زندانی “خسرو جمالی فر، ۲۶ ساله، متهم به قتل و در انتظار صدور حکم” توسط هرانا احراز شده است.

به گفته یک منبع مطلع روز سه‌شنبه ۱۱ آبان‌ماه آقای جمالی فر در کریدور بند قرنطینه این زندان با یکی دیگر از زندانیان درگیر شد. این منبع مطلع در این خصوص افزود: «ماموران زندان خسرو را با باتوم مورد ضرب و شتم قرار دادند و او نهایتا به دلیل ضربات وارده فوت کرد. در این ماجرا قصور پرستار زندانی به نام عبدالهی و عدم اعزام به موقع به بیمارستان نیز در مرگ این زندانی موثر بوده است. هم اکنون سایر زندانیان زندان سنندج تقاضای بررسی دوربین‌های مدار بسته کریدورها دارند و همینطور خواستار بازدید بازرسان سازمان زندان‌ها و قوه قضاییه هستند. اما تا این لحظه پاسخی به خواسته آنها داده نشده و فضای امنیتی بر زندان حاکم شده است.»

ضرب و شتم زندانیان در زندان‌های ایرانی امری مسبوق به سابقه است. این درگیری‌ها در مواردی منجر به آسیب‌های جبران ناپذیر و یا مرگ زندانی می‌شود. این امر در حالی است که مسئولیت حفظ سلامت زندانی در دوران محکومیت، با سازمان زندان‌ها است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا