ورزشی

رضایی با شکست در مقابل جعفراُف به مدال نقره دست‌یافت

نماینده وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران نیز در دیدار فینال قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان با شکست مقابل رقیب آذربایجانی از رسیدن به مدال طلا بازماند.

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابت‌های روز پایانی کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان ۲۰۲۱ که در بلگراد پایتخت صربستان در حال برگزاری است، محمدجواد رضایی نماینده وزن ۶۷ کیلوگرم ایران در دیدار نهایی مقابل حسرت جعفراف قهرمان جوانان جهان از آذربایجان به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد و او نیز به مدال نقره بسنده کرد. رضایی پس از دادمرز، محسن‌نژاد و کاویانی‌نژاد، چهارمین و آخرین کشتی‌گیر ایران در فینال بود که برابر رقیب خود تن به شکست داد.

رضایی پیش از این در دور اول با نتیجه ۸ بر صفر  نیلس بوشنر از آلمان را مغلوب کرد. وی سپس ۸ بر صفر الکسی ماسیک از اوکراین را از پیش رو برداشت و در سومین مبارزه نیز با نتیجه ۵ بر ۲ از سد میخائیل یاخیایف از روسیه گذشت. رضایی در نیمه نهایی نیز مقابل جانی ختسوریانی از گرجستان ۵ بر ۱ پیروز شد و به فینال رسید.

پیش از این امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم صاحب تنها مدال طلای تیم ملی کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال ایران در این رقابت‌ها شد، پویا دادمرز در ۵۵، مهدی محسن‌نژاد در ۶۰ و امین کاویانی نژاد در وزن ۷۷ کیلوگرم به مدال نقره رسیدند و علیرضا نجاتی در ۶۳ و ناصر علیزاده در وزن ۸۷ کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند.

در ادامه رقابت‌های ۵ وزن دوم و پایانی این مسابقات امیر عبدی در ۷۲ و محمد ناقوسی در وزن ۸۲ کیلوگرم نیز برای کسب مدال برنز به مصاف رقبایشان می‌روند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا