بین‌المللی

تظاهرات هزاران نفر در استرالیا در اعتراض به اجلاس آب و هوایی گلاسکو

بیش از هزار نفر از مردم استرالیا در شهر‌های سیدنی و ملبورن، در اعتراض به استراتژی‌های ارائه شده در اجلاس آب و هوایی گلاسکو به خیابان‌ها آمدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، بیش از هزار نفر از مردم استرالیا امروز (شنبه) در بزرگترین شهر‌های این کشور یعنی سیدنی و ملبورن پس از یک ماه فرنطینه، در اعتراض به سیاست‌های اقلیمی دولت و استراتژی‌های ارائه شده در اجلاس آب و هوایی سازمان ملل در گلاسکو به خیابان‌ها آمدند.

معترضان در این تظاهرات اعلام کردند ما همه اینجا آمدیم تا نشان دهیم که از دولت خود انتظار بیشتری داریم. آنان در تصاویر نشان داده شده از سوی رسانه ها، تابلو‌هایی را حمل می‌کردند که روی آن نوشته شده بود «ما به تغییرات انسانی نیاز داریم، نه تغییرات آب و هوایی».

روز گذشته نیز هزاران نفر به خیابان‌ها‌ی گلاسکو در اسکاتلند آمده و خواستار اقدامات جدی در خصوص تغییرات آب‌وهوایی از سوی رهبران جهان شدند. این راهپیمایی از بخش غربی شهر گلاسکو آغاز شد و با گذشتن از مقابل ساختمان اجلاس، به سمت مرکز شهر حرکت کرد.

معترضان اعلام کردند از پیمان‌هایی که تاکنون در کنفرانس های  تغییرات اقلیمی سازمان ملل بسته شده ناامید هستند.

آژانس بین‌المللی انرژی روز پنج‌شنبه اعلام کرد که تعهدات دولت‌ها برای کاهش انتشار کربن و متان می‌تواند گرمایش جهانی را به ۱.۸ درجه در قرن جاری محدود کند. اما این پیش‌بینی متکی بر این است که کشور‌ها و شرکت‌ها به وعده‌های خود برای کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای در دهه‌های آینده عمل کنند. بسیاری از فعالان روز جمعه بیان کردند که قبلاً شاهد شکسته شدن وعده‌های مشابهی بوده‌اند.

کنفرانس COP۲۶ در شهر گلاسکو اسکاتلند از ۳۱ اکتبر آغاز شده و تا ۱۲ نوامبر ادامه دارد. در طول مذاکرات، رهبران کشور‌ها اهدافی را برای کاهش انتشار گاز‌های گلخانه‌ای برمی‌گزینند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا