زحمتکشان

کارگران پیمانی شهرداری رودبار خواستار حذف پیمانکاران شدند

کارگران شهرداری رودبار زیتون پس از تاخیر ۵ ماهه در دریافت حقوق، خواهان تبدیل وضعیت استخدامی خود و برخورداری از قراردادهای دائمی کار هستند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، کارگران قرارداد پیمانی شهرداری رودبار زیتون در استان گیلان گفتند: نزدیک به ۷۰ نفر هستند که برابر مقرارت قانون کار در شهرداری رودبار مشغول کارند.

آن‌ها مدعی‌اند که در نتیجه حضور پیمانکار هر ماه معوقات مزدیشان افزایش پیدا کرده و این موضوع آن‌ها را در شرایط بد مالی قرار داده است.

به گفته این کارگران، تبدیل وضعیت استخدامی از کارگر پیمانکاری به قرارداد مستقیم مطالبه‌ای است که در صورت انجام، آنها به حقوق قانونی خود دست پیدا خواهند کرد.

یکی از کارگران پیمانکاری شهرداری رودبار در این‌باره گفت: در مجموعه شهرداری رودبار بیشتر از ۱۸ سال است تحت مسئولیت یک شرکت واسطه‌ای مشغول کار هستیم، شرکتی که به بهانه تامین نیرو عملا هیچ نقشی در ارائه خدمات ندارد و هر ماه به واسطه کار کارگران به سود دست پیدا می‌کند.

او با بیان اینکه حدود ۱۶ سال است که این شرکت پیمانکار تامین نیروی شهرداری است، افزود: حقوقی که از این شرکت واسطه‌ای دریافت می‌کنیم کفاف زندگی‌مان را نمی‌دهد و بر اساس حداقل‌های قانون کار پرداخت می‌شود. در عین حال با وجود تشابه نزدیکی که میان حرفه ما با برخی نیروهای قرارداد مستقیم و حتی رسمی در سایر شهرداری‌های همجوار وجود دارد اما دستمزدهایی که به آن‌ها پرداخت می‌شود به هیچ وجه قابل مقایسه با دستمزد ما نیست.

این کارگر پیمانکاری شهرداری رودبار با بیان اینکه آنها بارها مسئله تبدیل وضعیت استخدامی خود را از شهرداری و شورای اسلامی شهر رودبار مطالبه کرده‌اند، افزود: طی سالهای گذشته چندین نامه از وزارت کشور و سازمان شهرداری‌های کشور برای تغییر وضعیت شغلی کارگران شهرداری به شهرداری رودبار ارسال شده اما همه این نامه‌ها در سیستم اداری بایگانی شده و ترتیب اثر داده نشده است.

او افزود: در هشت ماه سپری شده از سال جدید، فقط دو ماه حقوق دریافت کرده‌ایم و ۵ ماه مطالباتمان به تاخیر افتاده است.

این کارگر عنوان کرد: شهردار جدید که از حدود دو ماه پیش مدیریت شهررودبار را برعهده گرفته نه تنها هیج تغییری در روند به‌روز کردن مطالباتمان نداده بلکه وضعیت شغلی‌مان هنوز مشخص نیست.

یکی دیگر از کارگران شهرداری رودبار با بیان این پرسش که چرا با این روال اعضای شورای شهر اقدام به تغییر شهردار می‌کنند، گفت: در هر دوره شورای شهر فردی را به عنوان شهردار به مردم معرفی می‌کند که هیچ برنامه جدیدی برای مدیریت شهر ندارد. در واقع همان راهی را می‌رود که شهرداران قبلی انجام می‌دادند. پرداخت حقوق هر یک الی دو ماه یکبار در حالی انجام می‌شود که شهرداران سابق نیز هر ماه به ما یک حقوق می‌دادند.

او گفت: در حالی ۵ ماه حقوق ۸۰ کارگر شهرداری رودبار به دلیل مشکلات مالی پرداخت نشده که در هر دوره تعدادی نیروی کار جدید به مجموعه شهرداری تحمیل می‌شود. چرا مدیران شهری که مدعی‌اند منابع مالی کافی برای پرداخت حقوق کارگران ندارند در هر دوره بر تعداد نیروی کار می‌افزایند؟

به گفته وی؛ علاوه بر پرداخت دستمزدهای پایین و حداقلی قانون کار، مسئله فقدان امنیت شغلی نیز ازجمله نگرانی‌های کارگران پیمانکاری شهرداری رودبار است. به عنوان نمونه قراردادهای شش ماهه کارگران پایان شهریور ماه علارغم گذشت حدود دو ماه در حالی به اتمام رسید که هنوز وضعیت شغلی و زمان مشخصی برای دریافت مطالبات معوقه خود نداریم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا