گوناگون

بورس؛ اعتراف تکان‌دهنده به غارت سرمایه مردم بی‌پناه

رشد بی‌سابقه بازار بورس تهران و سقوط شدید و دلایل آن، نمادی از سرشتِ “اقتصاد سیاسی” کشور و به‌ویژه نشانگر گستردگیِ فساد مالی‌ای است که تمامی تاروپود “نظام” را در برگرفته و بیانگر آن است که در شئون اساسی اقتصاد فرایند مالی‌گرایی و انباشت سرمایه‌های مالی غول‌آسایِ نامولد تا چه حجم عظیمی جایگزین فعالیت‌های تولیدی شده‌اند….

غنی نظری ، عضو مجلس شورای اسلامی، امروز در یک اعتراف تکاندهنده خطاب به مقامات دولتی گفت: سرمایه مردم در بازار سرمایه دود شد و شما هم مثل ما تماشاگر هستید. شما چه کار برای جلوگیری از ضرر سهامداران خرد که به دولت اعتماد کردند انجام دادید.

نظری نماینده خلخال در مجلس ولایت با بیان اینکه سهامداران خرد را بیچاره کردند گفت: شرکت های صوری ضربه به اعتماد مردم زدند، اینکه یک شرکت جعلی پول مردم را بالا بکشد و سازمان بورس فقط نظاره گر باشد پذیرفتنی نیست.

او افزود: ملت مبتنی بر اعتمادی که به دولت ها داشتند در بازار سرمایه ورود کردند اما خیلی از خانواده ها و سرمایه ها در این بازار به خاطر مشکلات مدیریتی در این نظام از بین رفت و مقایسه این بازار با سایر بازارها دردی از مردم دوا نمی کند.

گفتنی است پیش تر انجمن توسعه سرمایه‌گذاران در ایران در نامه ای به سران قوای حکومتی نوشته بود: نیمی از ایرانیان ۴۰درصد دارایی خود را در بورس از دست دادند و اینک بی‌پناه و درمانده در بحران کرونا مانده‌اند. ۴۶میلیون ایرانی آسیب دیده‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا