از هر دری سخنی

زنده باد دستاوردهای امید بخش انقلاب سوسیالیستی اکتبر!

م. چابکی: انقلاب اکتبر به یک رویداد دوران ساز در تاریخ بشریت تبدیل شده است. سوسیالیسم، با نیروی خلاق طبقه کارگر، دهقانان، روشنفکران  ودیگر زحمتشکان برابری اجتماعی، و وحدت ملی را نشان داد.

گزارش ۱۰۴-مین سالگرد انقلاب اکتبر درجمهوری بلاروس:

با فراخوان حزب کمونیست بلاروس روز۷ نوامبر۲۰۲۱ ساعت ۱۰.۰۰ بوقت محلی در میدان استقلال مینسک مراسم  با شکوهی باشرکت صدر شورای رهبری از قدیمی ترین دبیران حزب کمونیست بلاروس تا نمایندگان کمیته های حزبی، سازمان جوانان، اتحادیه های کارگران و کارمندان، نمایندگان ملی وکمونیست مجلس ، وزیرآموزش پرورش ( دبیراول پیشین حزب کمونیست ) ، مهمانان خارجی، قهرمانان جنگ میهنی ،وبانوی قهرمان مسابقات ورزشی عضو حزب کمونیست و…. همراه جمعیت عظیمی از شهروندان  بانثار گل و ادای احترام در بنای یاد بود« و .ای .لنین» از انقلاب دوران ساز سوسیالیسم استقبال نمودند. لینک مراسم همراه  تصاویردر انتهای گزارش مستند میباشد.

دراین مراسم اولین سخنران الکسی سوکول دبیراول حزب کمونیست درپشت تریبون قرار گرفت و باصدای بلند و قاطع اعلام نمود:

انقلاب اکتبر به یک رویداد دوران ساز در تاریخ بشریت تبدیل شده است. سوسیالیسم، با نیروی خلاق طبقه کارگر، دهقانان، روشنفکران  ودیگر زحمتشکان برابری اجتماعی، و وحدت ملی را نشان داد.

به لطف پیروزی انقلاب اکتبر، برای اولین بار در تاریخ چند صد ساله مردم بلاروس به دولت ملی دست یافت، یگانه جمهوری پس ازاتحاد شوروی است که انقلاب اکتبر را بطور رسمی برگزار می کند….

دبیر اول کمیته مرکزی حزب کمونیست بلاروس گفت: رسمیت شناختن این رویداد تاریخی  ادای احترام به کسانی است که از اصول عدالت اجتماعی و دموکراسی (واقعی) دفاع نمودند و احترام به نیروهای است که کشور را ازخاکستر ویرانه ها در راستای پیروزی بزرگ ،در جنگ میهنی ، تسخیر فضا، ساخت مجتمع‌های تولیدی بزرگ برای تأمین رفاه زحمتکشان در توسعه قرار دادنند.

دبیر اول خاطر نشان ساخت : در طول سالهای ساختمان جامعه سوسیالیستی، کارپایه قوی صنعتی، علمی، فنی، فرهنگی  در جمهوری ما گذاشته شد هم اکنون کلید حاکمیت و شکوفایی آن است. کشور ما با به کارگیری بهترین ها از دوران اتحاد جماهیر شوروی در حال توسعه و پیشرفت است و زندگی مناسبی را برای شهروندان خود تضمین می کند. میراث ملی ما در حال افزایش است، صنعت و کشاورزی، آموزش، مراقبت های بهداشتی، علم، فرهنگ و ورزش به سطح  بالا و مدرن رسیده است. همه اینها به لطف مسیر سیاسی هوشمندانه رئیس جمهور تحقق می یابد.

آلکسی سوکول تاکید کرد که بلاروس مدرن با اطمینان مسیر توسعه خود را ادامه خواهد داد .

با این حال اشاره نمود نیروی خاصی در داخل و خارج سیاست ما را نمی پسندند.به همین دلیل با تلاش مشترک با غرب برای فروپاشی سیستم اقتصادی به کودتا روی آورده اند .

در این شرایط، وظیفه اصلی متشکل شدن در محور رهبر ملی و تبدیل کردن یک جامعه یکپارچه است. کسانیکه جنگ ترکیبی  به راه انداختند باید بدانند که مردم بلاروس به عنوان یک قلعه تسخیر ناپذیر درمقابل متجاوز خواهند ایستاد….

دراین مراسم انجمن مشترک سازمان  جوانان تحت عنوان  “لیگ جوانان کمونیست” به همراه اتحادیه جوانان جمهوری بلاروس از خیابان اکتبر تا میدان استقلال، بنای یاد بود لنین برای ادای احترام ونثارتاج گل راهپیمایی نمودند و دبیراول کمیته مرکزی سازمان جوانان کمونیست نیز از سخنرانان بود.

دراین مراسم به ابتکار حزب کمونیست،متن قطعنامه ای توسط رئیس بخش روابط عمومی کمیته مرکزی حزب کمونیست « میروشنیچنکو» با مضمون زیر بیان شد و به تصویب رسید.

ما شرکت کنندگان در مراسم  ۱۰۴-مین سالگرد انقلاب اکتبر حمایت خود را از مسیر اجتماعی-اقتصادی و سیاسی- رئیس جمهوراعلام می داریم.

واعلام می داریم با نافرجام ماندن سناریوی مشترک کودتا، غرب به تاکتیک های تحریم ها روی آورد که هدف اصلی آنان از بین بردن اقتصاد دولت رفاه است.

حزب کمونیست از همه شهروندان بلاروس می خواهد  تا برای حفظ ثبات و حفاظت از دستاوردهای اجتماعی درمسیر رشد اجتماعی در حلقه حمایت از رئیس جمهور گرد هم آئیم. ما خواهان هماهنگی مدنی در جامعه وصلح پایدار برای تقویت حاکمیت و استقلال کشور خود هستیم.

ما استفاده از هرگونه ابزار سیاسی برای تحریم،اقدامات غیردوستانه  وتهاجمی علیه کشورها را درعرصه بین‌المللی محکوم کنیم .

ما خواهان آن هستیم که کشورهای خارجی دست از مداخله در امور داخلی بلاروس بردارند.

مراسم  بزرگداشت انقلاب اکتبر همزمان با پایتخت درمراکز شهرهای بزرگ بلاروس با نثار گل  با ادای احترام در بنای یاد بود « و. ای. لنین » برگزار گردید.

http://comparty.by/news/masshtabnyy-miting-sostoyalsya-na-ploshchadi-nezavisimosti-v-minske?fbclid=IwAR3Qvj62rvsDEnYhlfYb1iJn4jf0WYYEGbTTfklla6760REa1NVZjTdpKEU

م. چابکی: ۱۷ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۰۸/۱۱/۲۰۲۱

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا