گوناگون

سرقت ۱۴ میلیون یورویی در آمستردام هلند؛ دو مظنون دیگر دستگیر شدند

پلیس فرانسه و بلژیک دو فرد دیگر مظنون به دست داشتن در سرقت ماه اوت اشیا گرانبها در پایتخت هلند را که با تعقیب و گریز همراه شده بود، دستگیر کردند….

رسانه‌های هلندی ارزش فلزات گرانبهایی را که در جریان این عملیات در آمستردام به سرقت رفت ۱۴ میلیون یورو تخمین زده‌اند.

سارقان که گفته می‌شود سلاح‌های اتوماتیک به همراه داشتند در طرحی از پیش برنامه ریزی شده به یک خودروی زرهی متعلق به یک شرکت فعال در زمینه تجارت فلزات گرانبها حمله کردند و محموله آن به ارزش ۱۴ میلیون یورو را تخلیه کردند.

به دنبال این عملیات پلیس وارد عمل شد و به تعقیب و گریز سارقان پرداخت که در این میان یک مظنون بر اثر تیراندازی نیروهای پلیس کشته شد.

تعقیب و گریز پلیس که در آن یک هلی‌کوپتر نیز مشارکت داشت سپس به دستگیری هفت تن دیگر از سارقان منجر شد.

پلیس هلند روز سه شنبه تأیید کرد که دو مظنون دیگر ( یک زن ۲۰ ساله بلژیکی و یک مرد ۴۴ ساله اهل پاریس) در ادامه تحقیقات این پرونده بازداشت شده‌اند.

بر اساس این گزارش، همچنین تعدادی خودرو و دستگاه‌های ذخیره‌سازی اطلاعات در جریان بازرسی از خانه‌های مظنونان و نیز از یک فروشگاه در پاریس کشف و ضبط شده است.

پلیس هلند با اعلام این مطلب تاکید کرده است که در پی انتقال هر دو مظنون به این کشور برای انجام مراحل دادرسی و محاکمه قضایی است.

از سوی دیگر، سازمان همکاری قضایی اتحادیه اروپا Eurojust نیز تایید کرده است که اغلب فلزات به سرقت رفته در جریان عملیات تحقیق و بازرسی کشف شده‌اند.

یورو نیوز

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا