گوناگون

ریش اقتصاد و قیچی سیاست با دستان پلید سپاه پاسداران

به گزارش صداو سیما، وزیر کشور دولت رئیسی امروز در آیین تکریم و معارفه استاندار مازندران در سالن الغدیر سپاه استان در ساری گفت: مسیرپیشرفت کشوراز مسیر دولت گسترده اسلامی می‌گذرد، انقلاب و نظام ما رسالت بزرگی دارند و بسیاری از کشور‌ها از جمله ملل مستضعفان و مظلومان، نگاه شان به پیشرفت و آینده جمهوری اسلامی است….

وزیر کشور تصریح کرد: استان مازندران سرزمین خاطرات ارزشمند، دلاوری‌ها و حماسه است که هر کدام به اهل بیت وصل هستند.

وحیدی گفت: حالا دیگر وقت آن رسیده برنامه‌های جهشی خود را ارائه کنیم، این انتظار از استاندار جدید می‌رود که یقینا از کسی که سال‌ها در جبهه بوده است، بر می‌آید.

وزیر کشور خاطر نشان کرد: رهبر بار‌ها گوشزد کرد که مسیر ما مسیر مردم سالاری دینی است که با خوانش متفاوت آن در نظام جمهوری اسلامی، کشور به تعالی خواهد رسید.

گفتنی است انتصاب فرماندهان سپاه پاسداران به استانداری، وزارت و سمت‌های مختلف دولتی در جمهوری اسلامی سوابق بسیار دارد ولی روش احمد وحیدی، وزیر کشور، که خود از فرماندهان سپاه پاسداران است در انتصاب فرماندهان مشغول به کار سپاه‌های استانی به عنوان استاندار کم سابقه است.

حضور سپاه در اقتصاد، سال‌هاست که از طرف فعالان اقتصادی و سیاست‌گذاران جناح‌های مختلف مورد بحث قرار گرفته است. در ماه های منتهی به سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری از ریاست جمهور نظامی سخن به میان می رفت. در نهایت رئیس جمهوری نظامی انتخاب نشد اما به مرور سمت های مهم مشاوره‌ای در اطراف رئیس جمهور به نظامیان واگذار شد.

در پرده آخر انتصاب سپاهیان در سمت استاندار این نگرانی را به خصوص در میان فعالان دلسوز اقتصادی ایجاد کرده که نه تنها سپاه از اقتصاد خارج نشد بلکه امروز فضای سیاسی را نیز بر فعالان بخش خصوصی واقعی تنگ تر کرده است.

روزی فعالان اقتصادی بخش خصوصی واقعی هشدار می دادند که اقتصاد را فدای سیاست نکنیم. امروز به نظر می رسد که هم ریش اقتصاد و هم قیچی سیاست در دست سپاه قرار می‌گیرد و در این میان منافع ملی است که فدا می شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا