فرهنگی

متن قطعنامه ی تظاهرات سراسری معلمان در روز ۲۰ آبان!

امروز ۲۰ آبان ماه، معلمان بار دیگر به خیابان ها می آیند و خواستار حقوق خود می شوند. تظاهرات سراسری امروز بنا بر فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران برگزار می شود. زمان این تظاهرات ساعت ده صبح و مکان آن در تهران و البرز مقابل مجلس (خط دو مترو، ایستگاه بهارستان)، در مراکز استان های مقابل اداره ی کل آموزش و پرورش و در شهرستان ها مقابل اداره ی آموزش و پرورش شهرستان ها اعلام شده است….

شب گذشته قطعنامه ی این تجمع سراسری توسط شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران منتشر شد. متن قطعنامه را در زیر می خوانید:

فرهنگیان شریف!

امروز پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰ ما فرهنگیان در قالب شورای هماهنگی تشکلهای صنفی، در تجمعات گسترده ی سراسری، آمده ایم تا فریاد اعتراضی خود را نسبت به شیوه تقسیم بودجه و اختصاص درصد بسیار اندکی از سهم بودجه ی سالانه ی کشوری به آموزش و پرورش با توجه به جمعیت ۱۳ میلیونی دانش آموزان، جمعیت یک میلیونی معلمان، خانواده ی آنان و اهمیتی که نظام تعلیم و تربیت در زیرساخت های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور دارد، اعلام کنیم.

دولت ها و مجلس های گذشته بیش از ۱۴ سال است که اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری را برای آموزش و پرورش شاغلین و بازنشستگان به بهانه های گوناگون به تاخیر می اندازند.

اجرای قانون را در حق فرهنگیان به بهانه ی افزایش تورم نادیده می گیرند.

فرهنگیانی که به زیر پا گذاشتن قانون توسط حاکمیت اعتراض می کنند، با برخوردهای شدید امنیتی مانند: زندان های طولانی مدت، ضرب و شتم در خیابان، اخراج، تبعید، و محرومیت های گوناگون روبرو می شوند.

ماتجمع کنندگان به حاکمیت هشدار می دهیم که بدون اغراض شخصی و جناحی، بدون فریبکاری، برای جلوگیری از انحطاط آموزش و پرورش کشور به خواسته های فرهنگیان توجه کرده و در برطرف کردن مشکلات آنان اقدام نماید.

آزادی معلمان زندانی، آموزش رایگان و باکیفیت برای جوانان، اجرای نظام رتبه بندی ۸۰ درصد حقوق هیات علمی دانشگاهها، اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان، بستن پرونده های فعالان صنفی، مشکلات آموزشیاران نهضت سواد آموزی، رسیدگی به مشکلات مربیان پیش دبستانی، پاداش پایان خدمت بازنشستگان، پرداخت حق التدریس معلمان، رسیدگی به مشکلات معلمان خرید خدمت، بازگشت به کار معلمان اخراجی، انتخاب وزیر از میان فرهنگیان، واگذار کردن مدیریت صندوق ذخیره ی فرهنگیان به سهامداران آن صندوق.

حاکمان بدانند، اعتراضات و تجمعات فرهنگیان و سایر اقشار معترض جامعه پاسخ به سوءتدبیر آنهاست. معلمان کشور در قالب شورای هماهنگی اعلام می کنند ، پیش تر موارد اشکال لایحه ی ثبت شده در سامانه ی مجلس، بوسیله ی شورای هماهنگی به آگاهی نمایندگان مجلس رسیده، بدون توجه به موارد یاد شده، هرگز اجرای ناقص رتبه بندی و همسان سازی حقوق بازنشستگان را نخواهند پذیرفت، در صورت ادامه ی بی اعتنایی به خواسته های آنان، در چند هفته ی آینده این اعتراضات به شیوه های گوناگون همچنان دنبال خواهد شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا