اخبار

رابرت مالی و سفر او به منطقه

فرستاده ویژه ایالات متحده در امور ایران پیش از آغاز مذاکرات بازگشت به برجام به منطقه سفر کرده تا درباره این مذاکرات با متحدان آمریکا گفت‌وگو کند. مالی در این سفر به امارات، اسرائیل، عربستان و بحرین خواهد رفت….

سایت وزارت خارجه آمریکا اعلام کرده که رابرت مالی، فرستاده ویژه ایالات متحده در امور ایران از روز ۱۱ تا ۲۰ نوامبر (۲۰ تا ۲۹ آبان) به کشورهای امارات متحده عربی، اسرائیل، عربستان سعودی و بحرین سفر می‌کند.

هدف از این سفر “مشورت با متحدان آمریکا و مشارکت در یک سری تعاملات منطقه‌ای” اعلام شده است. در این بیانیه آمده است: «او [مالی] رویکردهای ما را درباره نگرانی از فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران در منطقه و دور هفتم مذاکرات بازگشت به برجام که به زودی آغاز می‌شود با متحدان ما هماهنگ خواهد کرد.»

به گزارش دویچه وله، رابرت مالی در توییتر خودش خبر این سفر را منتشر کرده و نوشته است: «آماده برای تعامل با متحدانمان؛ امارات متحده عربی، اسرائیل، عربستان سعودی و بحرین در طول سفر از ۱۱ تا ۲۰ نوامبر هستم. تمرکز بر روی مسائل منطقه‌ای و مذاکرات درباره بازگشت به برجام است.»

هفتمین دور مذاکرات بازگشت به برجام بین جمهوری اسلامی و کشورهای آلمان، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین با حضور غیرمستقیم آمریکا از روز ۲۹ نوامبر در وین آغاز می‌شود.

شش دور قبلی این مذاکرات در بهار امسال برگزار شد و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ایران بدون حصول نتیجه‌ای متوقف شده بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا