ورزشی

پاداش‌ها در جیبِ آقازاده‌ها

ماجرایی که رخ داده چیز عجیبی نیست؛ همان‌طور‌که در فدراسیون فوتبالِ مهدی تاج و حیدر بهاروند در پرداخت پاداش‌ها به اعضای تیم ملی کوتاهی می‌شد یا البسه بی‌کیفیت و چندبار مصرف در اردوها برای استفاده ملی‌پوشان قرار می‌گرفت، باز هم این سناریو تکرار شده تا فدراسیون عریض و طویل عزیزی‌خادم ضمن بهره‌مندی از سیل مشاوران و روسای مختلف، در تامین همین یک قلم هم ناتوان و رقت‌انگیز باقی بماند…

میعاد نیک

همان‌طورکه پیش از برگزاری دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و لبنان همه‌چیز به زیر سایه ماجرای خط خوردن نام مهدی طارمی از لیست شاگردان دراگان اسکوچیچ فرو خزید، پس از کسب پیروزی دراماتیک و ۳ امتیاز حساس هم همه‌چیز به ماجرای اعتراض تندوتیز ملی‌پوشان فوتبال ایران از وضعیت بد لجستیکی و بی‌مبالاتی فدراسیون فوتبال در قبال تیم ملی گره خورد تا آسمان فوتبال ایران پس از قطعی کردن کار صعود به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر تا ۸۰ درصد، همچنان ابری با احتمال بارش گسترده باقی بماند. فدراسیون فوتبال با ریاست و اختیار تام شخص شهاب‌الدین عزیزی‌خادم که خود را «خادم تیم ملی و فوتبال ایران» دانسته، آن چنان در تامین بدیهیات اردوی تیم ملی ناتوان مانده که صدای فوتبالیست‌های سپیدپوش به اعتراض و گلایه بلند شود.

ماجرایی که رخ داده چیز عجیبی نیست؛ همان‌طور‌که در فدراسیون فوتبالِ مهدی تاج و حیدر بهاروند در پرداخت پاداش‌ها به اعضای تیم ملی کوتاهی می‌شد یا البسه بی‌کیفیت و چندبار مصرف در اردوها برای استفاده ملی‌پوشان قرار می‌گرفت، باز هم این سناریو تکرار شده تا فدراسیون عریض و طویل عزیزی‌خادم ضمن بهره‌مندی از سیل مشاوران و روسای مختلف، در تامین همین یک قلم هم ناتوان و رقت‌انگیز باقی بماند. عزیزی‌خادم که در «شو»های تلویزیونی پیش از برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال از درآمدزایی پایدار ارزی برای فدراسیون و عزت‌مند ساختن تیم ملی برای رقبایش رجز می‌خواند، حتی نتوانسته لباس مکفی برای یکی از بهترین تیم‌های فوتبال آسیا تهیه کند!

جالب‌تر آنکه درحالی‌که ستارگان درخشان فوتبال ایران از عدم پرداخت پاداش‌ها گلایه داشتند، هر روز اخباری ضدونقیض از پرداخت‌های رییس جوان فدراسیون فوتبال به خیل عظیم مشاوران و وابستگان دربار در قالب پاداش‌های ریالی و ارزی به گوش می‌رسد. مشخص نیست دست کدام‌یک از مسوولان فدراسیون فوتبال به جیب بازیکنان و صندوق بیت‌المال راه یافته که این بذل و بخشش‌ها در سئول به راه افتاده و از کیسه مهمان، به راحتی حاتم طایی ساخته می‌شود.

شاید هم «خوبان عالم» در ماجرای ناتوانی فدراسیون فوتبال در تامین حداقل‌ها نقش داشته‌اند. خرج مقربین درگاه آقای رییس آن‌قدر بالاست که تهِ کیسه ته‌کشیده از اعانات سازمان برنامه و بودجه، چیزی برای پرداخت به ملی‌پوشان باقی نماند. بالاخره عزت‌مند کردن فوتبال ملی و رقم زدن کارهای تاریخی خرج هم دارد؛ بازیکنان فعلا بدرخشند و سماق بمکند تا دوستان و مقربین عزیزی‌خادم با رنج دردناک تحمل پاداش‌ها کنار بیایند!

اعتماد

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا