زنان

رژیم طالبان= کشتار، سربُریدن، شکنجه، تجاوز، فقر و گرسنگی، کوچ اجباری، ازدواج با کودکان و …

تروریست‌های طالبان؛ پس از اشغال افغانستان با همدستی خائینی چون زلمای خلیل‌زاد، اشرف غنی، حامد کرزای و … ماهیت اصلی را بیش از پیش عریان کرده و کشتار، سربُریدن، شکنجه، تجاوز، فقر و گرسنگی، کوچ اجباری اقوام،  ازدواج با کودکان و … را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

روزنامه جمهوری اسلامی: سکوت در برابر جنایات طالبان، ننگی برای مسئولان ایران است
امروز روزنامه جمهوری اسلامی چاپ تهران نوشت: اینکه با گذشت نزدیک به سه ماه از تسلط گروه تروریستی طالبان بر افغانستان هنوز هیچ کشوری دولت خودخوانده این گروه را به رسمیت نشناخته، باعث خرسندی است. سازمان ملل هم تا به حال حاضر نشده این دولت کودتایی، متحجر و ضدمردمی را به رسمیت بشناسد. با اینکه رسانه‌های غرب حتی تلویزیون‌های غیردولتی آمریکا هر روز از جنایات طالبان و فجایعی که در افغانستان رخ می‌دهد گزارش‌های مفصل منتشر می‌کنند، معلوم نیست چرا رسانه ملی ما در این زمینه ساکت است و تمام تلاش خود را بر این متمرکز کرده که چهره‌ای مردمی و منطقی از گروه تروریستی طالبان ترسیم نماید! اگر این بَزَک کردن، نوعی زمینه‌سازی برای آماده کردن افکار عمومی جهت رسمیت دادن به سلطه طالبان بر افغانستان باشد، قطعاً یک خطای بزرگ استراتژیک است و بدترین لکه ننگی است که بر پیشانی نظام جمهوری اسلامی چسبانده خواهد شد. امید که این نظام اسلامی از چنین ننگی مبرا بماند و همواره حامی مردم افغانستان باشد.

********

تازه‌ترین اقدامات ضد انسانی طالبان را به نقل از رسانه‌های مستقل داخل افغانستان و شبکه های خارجی را در زیر بخوانید:

وحوش طالبان، دختری را که یکی از اعضای این گروه تروریستی به او تجاوز کرده و خبر آن را رسانه‌ای کرده بود، بازداشت کردند!

نزدیکان آرزو می‌گویند که طالبان این دختر را با چند تن دیگر از نزدیکان شان با خود برده‌اند. آماج تلاش کرد نظر آرزو را بگیرد، اما مبایل‌اش خاموش است.

وحوش طالبان یک پلیس سابق را سر بریدند

یک ویدئوی ۴ دقیقه‌ای و دلخراش نشان می‌دهد تروریست‌های سنگدل طالبان در فیروزکوه مرکز غور یک پلیس سابق را بی رحمانه سر می برند.
سر بریدن به عنوان قصاص طی حکم دادگاه محلی طالبان در انظار صدها تماشاگر اجرا شد و در فیلم مشخص است که سر جوان بینوا تا نصفه بریده شد تا به صورت زجرکش کشته شود! * از انتشار این ویدئو به دلیل عمق وحشیگری بکار رفته در آن معذوریم.

قتل و کشتار روزانه!
* امنیت دروغ، عفو دروغ و دادگاههای صحرایی در گوشه و کنار این کشور بیداد می‌کند و طی چند روز اخیر دهها عضو سابق پلیس افغانستان از جمله دو فعال زن در پکتیا توسط طالبان بازداشت و در خیابان‌ها سر بریده یا تیرباران شدند. مسئولان محلی پکتیا می‌گویند که جسدهای دو زن امروز در مربوطات شهر گردیز، مرکز این ولایت یافت شده است. خالقیار احمدزی، رئیس اطلاعات و فرهنگ پکتیا می‌گوید که این دو زن باشنده‌گان ولسوالی شکردرۀ ولایت کابل‌ بوده‌ و شب گذشته با شلیک گلوله کشته شده‌اند. اما خبرگزاری آماج افغانستان نوشت: منابع محلی در پکتیا تایید می‌کنند که دیشب جسد دو زن که نظامیان پیشین بودند در مربوطات ناحیه‌ی اول شهر گردیز در حالی پیدا شده است که با شلیک گلوله به قتل رسیده‌اند‌. منابع گفته‌اند که سیمکارت‌های موبایل و تذکره ولایت کابل در جعبه‌ی دستی این زنان نیز دریافت شده است.

مدارس دخترانه مجددا در هرات تعطیل شد!
هنوز دلیل تعطیلی دوباره مکاتب دخترانه مشخص نیست و طالبان در هرات در مورد دلیل مسدود کردن مکاتب دخترانه هفت الی دوازدهم سکوت کرده‌اند و هیچ پاسخگو نیستند!

جنایت دیگر از طالبان در خوست – بغلان
‏طالبان جنایت کار عزیزالله سنگین و امان الله حکیمی را امروز در ولسوالی خوست فرینگ به شهادت رساندند. عزیزالله سنگین فرزند حاجی محمد سنگین و برادر بریالی سنگین از قمندان های بزرگ خوست است. وی پس از ختم دانشگاه در هند به افغانستان آمده بود.

این است حمارت شیطانی طالبانی…!
ویدیویی به تلویزیون افغانستان اینترنشنال رسیده که نشان می‌دهد یک جنگجوی طالبان در حال انجام رابطه جنسی با یک دختر خردسال است.
این جنگجو، در حالی در یک خانه این دختر را وادار به رابطه جنسی می‌کند که ترانه طالبانی نیز از موبایلش در جریان عمل جنسی شنیده می‌شود. این جنگجوی طالبان از رابطه جنسی‌اش فیلمبرداری کرده و روشن نیست چگونه این ویدیو به منبعی در قندهار رسیده که آنرا به اشتراک قرار داده است.

نگرانی یونیسف از ازدواج کودکان دختر در افغانستان
اداره حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف)، از افزایش ازدواج کودکان در افغانستان «شدیدا» ابراز نگرانی کرده و از طالبان خواسته است راهکارهای مشخصی را در زمینه‌ حمایت از دختران انجام دهد. هنریتا فور، رئیس اجرایی یونیسف، اعلام کرد، گزارش‌های موثق از افغانستان دریافت کرده که برخی خانواده‌ها در بدل دریافت جهیزیه، حتی نوزدان ۲۰ روزه خویش را برای ازدواج در آینده پیشنهاد کرده‌اند. در اعلامیه آمده است که قبل از تسلط کامل طالبان بر افغانستان، شرکای یونیسف در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، تنها در دو ولایت (استان) هرات و بادغیس ۱۸۳ مورد ازدواج کودکان و ۱۰ مورد فروش کودکان که بین شش ماه تا ۱۷ سال سن داشتند را ثبت کرده‌اند. بر اساس تخمین یونیسف، ۲۸ درصد از زنان ۱۵ تا ۴۹ ساله این کشور، قبل از ۱۸ سالگی ازدواج کرده‌اند. به باور هنریتا فور، مسدود ماندن دروازه‌های مدارس به‌روی دختران نوجوان از سوی طالبان، خطر افزایش ازدواج کودکان را بیشتر کرده و استدلال یونیسف این است که آموزش دختران بهترین راه برای محافظت از ازدواج و کار کودکان است. در اعلامیه‌ای یونیسف آمده است، بیشتر دخترانی که قبل از ۱۸ سالگی ازدواج می‌کنند از مدرسه محروم می‌شوند و آن‌ها بیشتر در معرض خشونت‌های خانوادگی، تبعیض و سوءاستفاده قرار می‌گیرند. اعلامیه افزوده است: «این دختران دارای روح ناسالم و ضعیف هستند. آن‌ها در برابر عوارض بارداری و زایمان آسیب‌پذیرتر هستند.»
رئیس اجرایی اداره حمایت از کودکان سازمان ملل علاوه کرده است، همه‌گیری پاندمی کرونا، بحران غذایی ادامه‌دار و نزدیک شدن فصل سرمای زمستان، سبب تشدید وضعیت بد خانواده‌ها شده است و حتی در زمستان سال گذشته، حدود نیمی از شهروندان افغانستان به نیازهای اولیه از جمله تغذیه و آب صحی دسترسی نداشتند. او هشدار داده است وضعیت وخیم اقتصادی در این کشور، عمق فقر را بیشتر خواهد کرد و خانواده‌ها را مجبور خواهد ساخت به انتخاب‌های ناامید کننده‌ای از جمله ازدواج دختران در سنین پایین دست بزنند. در اعلامیه‌ای یونسیف بیان شده است که برای جبران خطر گرسنگی، در میان آسیب‌پذیرترین خانواده‌های افغانستانی، یک برنامه‌ای کمک نقدی را آغاز کرده است تا از کار و ازدوج کودکان جلوگیری شود و در آینده چنین برنامه‌هایی بیشتر خواهد شد. اداره حمایت از کودکان سازمان ملل، علاوه کرده است که در کنار این برنامه، با رهبران مذهبی نیز همکاری خواهد کرد تا اطمینان حاصل کند که آن‌ها در این زمینه دست ندارند. از سویی دیگر طالبان نیز باید اقدامات مشخص را برای حمایت و حفاظت از اقشار آسیب‌پذیر از جمله دختران روی انجام دهد. یونیسف همچنان خواهان بازگشایی مدارس به‌روی دختران بالاتر از کلاس ششم شده و افزوده است طالبان باید اجازه دهد زنان آموزگار بدون هیچ تاخیری به وظایف خویش بازگردند زیرا آینده‌ یک نسل در معرض «خطر» قرار دارد. هنریتا فور، در حالی از افزایش ازدواج‌ کودکان ابراز نگرانی کرده است که پس از تسلط طالبان بر افغانستان، برخی از خانواده‌ها برای زنده‌ماندن فرزندان دختر خود را به فروش گذاشته‌اند.

 هشدار سازمان جهانی بهداشت درباره خطر مرگ یک میلیون کودک افغان در اثر قحطی

مارگارت هریس، سخنگوی سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که انتظار می‌رود تا پایان سال جاری میلادی حدود ۳.۲ میلیون کودک در افغانستان از سوء‌تغذیه حاد رنج ببرند که از این میان یک میلیون کودک با کاهش دما در معرض خطر مرگ قرار دارند. به گزارش خبرگزاری «رویترز»، مارگارت هریس جمعه ۱۲ نوامبر در تماس تلفنی از کابل، پایتخت افغانستان به خبرنگاران در ژنو، گفت: «این یک نبرد سخت است، قحطی کشور را فرا گرفته است… جهان نباید افغانستان را رها کند و نمی‌تواند (عواقب آن) را تحمل کند.» وی همچنین افزود: «دمای هوا در شب به زیر صفر می‌رسد و پیش‌بینی می‌شود که سردی هوا، سالمندان و جوانان را مستعد ابتلا به سایر بیماری‌ها کند.» وی خاطرنشان کرد که مردم در برخی نقاط در حال قطع درختان برای تامین سوخت هستند. هریس در ادامه توضیح داد: «اگر سریع عمل نکنیم شاهد مرگ و میر بیشتر کودکان در افغانستان خواهیم بود.» این در حالی است که قبل از این نیز چندین سازمان جهانی امدادرسان در مورد قحطی در افغانستان هشدار داده بودند، همزمان با تسلط طالبان بر کابل، این کشور در نبود کمک‌های خارجی دچار خشکسالی و فروپاشی اقتصادی شد. همچنان بخش صحت افغانستان به ویژه در غیاب بسیاری از کارکنان صحی و درمانی به دلیل پرداخت نشدن حقوق آنها، متضرر شد.

فشرده گزارش بهارنیوز

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا