بین‌المللی

حاضر به پذیرش دیکتاتوری اتحادیه اروپا نیستیم

نخست وزیر مجارستان ضمن انتقاد مجدد از تلاش اتحادیه اروپا در نقض حاکمیت کشورش گفت که بوداپست تصمیم به تَرک اتحادیه اروپا ندارد، اما در برابر این دست تصمیمات بروکسل مقاومت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «ویکتور اوربان» نخست وزیر مجارستان ضمن انتقاد مجدد از تلاش اتحادیه اروپا در نقض حاکمیت کشورش گفت که بوداپست تصمیم به ترک اتحادیه اروپا ندارد، اما در برابر این دست تصمیمات بروکسل مقاومت خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، اوربان ملی گرا که برای اولین بار طی بیش از یک دهه گذشته قرار است در انتخابات پارلمانی سال آینده به رقابت با حریفان انتخاباتی خود بپردازد، روز یکشنبه دوباره به عنوان رئیس حزب «فیدز» مجارستان انتخاب شد.

اوربان که امروز به مناسب انتخابات درون حزبی و پیروزی به عنوان رئیس حزب فیدز سخن می‌گفت، تاکید کرد: پس از دوران بروکراسی کمونیستی، ما خواستار یک دیکتاتوری جدید، این بار از سوی بروکسل نیستیم.

وی همچنین با تاکید بر اینکه کشورش، مدل لیبرالیسم غربی ارزش‌های اتحادیه اروپا مانند آزادی همجسنگرایان را نخواهد پذیرفت، گفت: ما از حق دفاع از مرزهای خود و جلوگیری از ورود مهاجران دست نخواهیم کشید… ما اصرار داریم که ازدواج در مجارستان بین زن و مرد است، پدر، مرد و مادر، زن است.

لازم به ذکر است اوربان که در اتحادیه اروپا به عنوان یکی از منتقدین سر سخت ارزش‌های معرفی شده توسط بروکسل شناخته می‌شود، طی ماه‌های گذشته به شدت با آنچه بروکسل از آن به عنوان ارزش‌های مشترک اروپا یاد کرده، به مخالفت پرداخته و اعلام کرده که کشورش حاضر به پذیرش چنین ارزش‌هایی نیست.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا