حقوق بشرزنان

۱۳ماه زندان برای منتشرکننده خبر قتل مبینا سوری

سینا (غلامحسین) قلندری، خبرنگاری که شهریورماه گذشته خبر قتل یک کودک‌همسر به‌دست شوهر روحانی و خانواده‌اش در لرستان را منتشر کرده بود، به حبس و محرومیت از فعالیت رسانه‌ای محکوم شده است.

بهارنیوز: بنا بر تصویر حکمی که قلندری روز دوشنبه، ۲۴ آبان در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است، او بر اساس رای دادگاه کیفری کوهدشت که به‌طور صورت غیابی صادر شده است، به اتهام «نشر اکاذیب» به ۱۳ ماه و ۱۶ روز حبس و بابت «انتشار تصاویر خصوصی» به حکمی مشابه محکوم شده است. این خبرنگار هم‌چنین بابت اتهام «تشویش اذهان عمومی و سواستفاده رسانه‌های معاند و آزار و اذیت شکات» نیز به «محرومیت اشتغال به شغل خبرنگاری و توقیف کانال رادیو تلگرامی لرستان به مدت دوسال» به عنوان «مجازات تکمیلی» محکوم شده است.

قلندری اواخر شهریور در گفت‌وگو با روزنامه همدلی گفته بود که در پی شکایت خانواده مقتول و متهمان پرونده قتل خانم سوری بازداشت شده و پس از ۱۱ روز با قرار وثیقه آزاد شده و در طول بازداشت دست به اعتصاب غذا زده بود. سیدعلی مجتهد زاده وکیل دادگستری که به تازگی وکالت این پرونده را برعهده گرفته است امروز دوشنبه ۲۴ آبان در صفحه توییترش نوشت:  سینا قلندری‌ به اتهام نشر اکاذیب و‌انتشارتصاویر خصوصی مرحوم مبینا سوری بنا به شکایت خانواده مرحومه محکوم به تحمل ۱۳ ماه حبس و دو سال محرومیت از شغل  خبرنگاری شده است رایی که با  دادرسی عادلانه قرابتی ندارد و با استفاده از ظرفیتهای قانونی بدنبال نقض آن‌ خواهیم بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا