بین‌المللی

باکو و ایروان سریعتر حدود مرزی خود را مشخص کنند

به دنبال افزایش تنش ها میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان، سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز اعلام کرد: باکو و ایروان سریعتر حدود مرزی خود را مشخص کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آرما نیوز، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز چهارشنبه اعلام کرد که برای جلوگیری از تنش ها، ارمنستان و جمهوری آذربایجان هر چه سریعتر حدود مرزی کشورشان را تعیین کنند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این باره گفت: مسکو از هر دو طرف می‌خواهد تا از خود خویشتنداری نشان دهند، از حوادث جدید جلوگیری کنند و همه اختلافات را منحصراً از طریق ابزارهای سیاسی و دیپلماتیک حل و فصل کنند.

وی در ادامه اضافه کرد: مسکو آماده است تا به کمک های طرفین در راستای حفظ صلح و ثبات در منطقه ادامه دهد.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین نیز پیشتر با اشاره به تشدید تنش های اخیر در مرز جمهوری آذربایجان و ارمنستان و همچنین احتمال نشست سه جانبه مسکو، ایروان، باکو، مواضع روسیه در این زمینه را تصریح کرد.

پسکوف درباره نقش روسیه در میانجیگری بین دو طرف گفت: طرف روسی به انجام این کار (میانجیگری در مذاکرات) ادامه خواهد داد. ما همچنان امیدواریم که تنها راه تثبیت وضعیت، اجرای توافقات سه جانبه باشد. ما معتقدیم که همه کشورها قبل از هر چیز باید به تعهدات خود عمل کنند و این تضمینی برای عدم از سرگیری چنین حوادثی خواهد بود. البته در مرحله‌ای چنین تماس‌هایی ضروری خواهد بود اما برای امکان‌پذیر شدن آن، رضایت و تمایل سه طرف برای این امر ضروری است.

اخیراً درگیری های مرزی بین باکو و ارمنستان شدت گرفته است و هر یک دیگری را متهم به تجاوز به خاک خود و استفاده از انواع سلاح های گرم در این تجاوزها، می کند که در همین زمینه و با وساطت مسکو، فعلاً آتش بسی میان دو طرف برقرار شده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا