بین‌المللی

تردید آمریکایی‌ها در سلامت روانی بایدن/ پرزیدنت کناره‌گیری کند

بر اساس نتایج نظرسنجی های اخیر توسط «پالتیکو/ مورنینگ کانسالت» و نشریه هیل، اکثر آمریکایی‌ها در سلامت روانی بایدن تردید داشته و ۶۱ درصد هم خواستار کناره گیری وی پس از دوره چهارساله‌اش هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس نظرسنجی انجام شده از سوی «پالتیکو / مورنینگ کانسالت» (POLITICO/Morning Consult)، تعداد زیادی از مردم آمریکا در صلاحیت جسمی و ذهنی جو بایدن رئیس‌جمهور کشورشان به منظور انجام وظایف خود تردید دارند.

نتایج حاصل از این نظرسنجی نشان می‌دهد که کمتر از نیمی از افراد مورد پرسش به توانایی‌های جو بایدن باور دارند.

نتایج نظرسنجی نشان داد که تنها ۴۰ درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که بایدن -مسن‌ترین رئیس‌جمهور در تاریخ آمریکا- از سلامتی خوبی برخوردار است، ۴۶ درصد فکر می‌کنند که او از نظر روانی وضعیت مناسبی دارد و ۴۴ درصد معتقدند که وضعیت او باثبات است.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که تنها ۴۱ درصد از رأی دهندگان معتقدند که بایدن در مجموع قادر به هدایت ایالات متحده است.

از سوی دیگر، براساس نظرسنجی که توسط نشریه هیل انجام شد، شهروندان آمریکایی خواهان بازنشسته شدن بایدن هستند.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر شهروندان آمریکایی خواهان بازنشسته شدن جو بایدن بعد از پایان دوره اول ریاست جمهوری اش هستند.

بر اساس نظرسنجی که توسط نشریه هیل انجام شده است، ۶۱ درصد از رأی دهندگان ایالات متحده می‌خواهند که بایدن در پایان دوره ۴ ساله خود کناره گیری کند و راه را برای فردی جدید برای ریاست دموکرات‌ها باز کند.

نتایج نظرسنجی که توسط هیل نشان می‌دهد که در مقابل ۲۴ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که بایدن باید دوباره نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود و ۱۵ درصد گفتند که در مورد جواب دادن مطمئن نیستند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا