دیدگاه‌ها

بیانیه شورای مرکزی احزاب کمونیست اتحاد شوروی: «ازمرزهای جمهوری بلاروس دورشوید»

م. چابکی: ما، رهبران هفده حزب کمونیست احزاب برادر UPC-KPSS، اعتراض قاطع  به سیاست تشنج آفرین و تحریکات برعلیه جمهوری بلاروس  را با خشم محکوم می کنیم. ما خواستار توقف فوری با سوء استفاده از انسان های بی گناه و محروم، کودکان، زنان، وافراد معلول هستیم!

دولت لهستان، ناتو، دستان خود را از مرزهای بلاروس کوتاه کنید!

شورای مرکزی UPC-CPSU نگرانی عمیق خود را از وضعیت مرزهای بلاروس و لهستان ابراز می دارد. گروه دست نشانده لهستان، به تحریک ایالات متحده با درگیری در مرز، زندگی و سرنوشت هزاران انسان را به معرض خطر قرار داده است.

جامعه جهانی، راستگرایان دولت لهستان به سادگی ازغم و اندوه و مشکلات پناهجویان نگون بخت سرباز زده اند، آنها دیده اند ساختار قدرت در بلاروس  طبق معمول رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو بی غرضانه به همه نیازمندان پناهجو سرپناه، پوشاک، دارو، موادغذای، کمک کرده اند.

شرارت دو سویه بوروکرات‌های اروپایی – مزدوران لهستانی – در این است که با اعمال فشارو تحریم‌های بیشتر و بیشتر علیه بلاروس، این دولت را به تسلیم  وادار کنند و منابع برآوردن نیازها را از بین ببرند. امروز اگر حمایت دولت و سازمان های اجتماعی و کمک مردم، ساده، مهربان و دلسوز بلاروس نبود این مهاجران مدت ها پیش می مردند.

تبلیغات دروغین در مورد حفاظت از مرزهای اتحادیه اروپا و کشورهای ناتو پخش می شود. اما ماهوارهای آمریکا در جریان تهاجم نظامی به خاک عراق در سال ۲۰۰۳ از مداخله شنیع دولت شان نام نمی برند؟ آیا روسیه و بلاروس شهرهای آرام یوگسلاوی را بمباران کرد؟ آیا تهاجم خونین در لیبی و سوریه توسط لوکاشنکو رئیس جمهور بلاروس انجام گرفت؟ آیا با فراخوان تبلیغات “انسان دوستانه- حقوق بشری” در کلام، می توان عملکرد وحشیانه امپریالیسم را که یک اصل  ابدی درماهیت دارد پنهان کرد.

ما، رهبران هفده حزب کمونیست احزاب برادر UPC-KPSS، اعتراض قاطع  به سیاست تشنج آفرین و تحریکات برعلیه جمهوری بلاروس  را با خشم محکوم می کنیم. ما خواستار توقف فوری با سوء استفاده از انسان های بی گناه و محروم، کودکان، زنان، وافراد معلول هستیم!

ناتو! از مرزهای جمهوری بلاروس دور شوید!

برگرفته از سایت شورای اتحادیه کمونیست های اتحاد شوروی

م. چابکی: ۲۸ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۲۰۲۱.۱۱.۱۹

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا