فرهنگی

سخنگوی کانون صنفی معلمان: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش «بیشتر از اینکه یک مدیر فرهنگی باشد، بیزینس من است»

یوسف نوری سومین گزینه پیشنهادی ابراهیم رئیسی (عضو هیات مرگ کشتار زندانیان سیاسی) برای وزارت آموزش و پرورش است که به گفته محمد حبیبی، سخنگوی کانون صنفی معلمان تهران «بیشتر از اینکه مدیر فرهنگی باشد یک بیزینس من است».

سایت «رویداد ۲۴» که به بخشی از اصلاح طلبان در ایران نزدیک است، فهرستی از فعالیت‌های اقتصادی یوسف نوری را منتشر کرده که نشان می‌دهد او او عضو هیات مدیره شرکت‌های مختلفی در حوزه مالی، پتروشیمی، دارو و درمان و واردات و صادرات بوده است.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش پیش از این رییس هیات مدیره شرکت «عصر پویشگران همتا»، نایب‌رییس شرکت «پتروشیمی جهرم»، نایب‌رییس شرکت «مهد امید آرین» و نایب‌رییس شرکت «ترنم بهار آفرین» بوده و هنوز هم در برخی از این شرکت‌ها سمت دارد. محمد حبیبی در پیوند با این موضوع گفته «شرکت مهد امید آرین که یوسف نوری نایب رییس آن بوده، سرمایه‌گذار اصلی احداث پتروشیمی جهرم است. پتروشیمی جهرم به گفته فرماندار جهرم بعد از ۱۰ سال و هزینه میلیاردی از بیت‌المال همچنان به صورت یک زمین خالی است.

یوسف نوری که همزمان نایب رییس شرکت سرمایه گذار و شرکت در حال احداث بوده است سال ۹۸ نماینده قرارگاه خاتم الانبیا در دولت و مجلس می‌شود. این در حالی است که همچنان در سمت‌های قبلی هم حضور داشته است.» مجلس پیش از این به مسعود فیاضی و حسین باغگلی برای وزارت آموزش و پرورش رأی اعتماد نداد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا