بین‌المللی

آلمان وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد

وزیر بهداشت آلمان با اشاره به تعداد رو به افزایش مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور، اعلام کرد که آلمان با وضعیت اضطراری ملی دست به گریبان است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دویچه وله، «ینس اسپان» وزیر بهداشت آلمان امروز جمعه با اشاره به اینکه وضعیت همه‌گیری کرونا در هفته گذشته بدتر شده است و هم اکنون وخیم‌تر از هفته گذشته است، اعلام کرد که این کشور با «وضعیت اضطراری ملی» مواجه است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال اعمال قرنطینه‌ای جدید برای همه، گفت: ما در شرایطی هستیم که هیچ اقدامی دور از نظر نیست.

اظهارات وزیر بهداشت آلمان در حالی مطرح می‌شود که «بوندسرات» مجلس اعلای پارلمان آلمان محدودیت‌های جدیدی را برای مهار کرونا یک روز پس از تصویب این اقدامات توسط مجلس عوام، تصویب کرد.

شمار موارد جدید مبتلایان به ویروس کرونا طی دو هفته گذشته در آلمان افزایش بیش از ۶۰ درصدی داشته است.

امروز جمعه، آلمان ۵۲ هزار و ۹۷۰ مورد ابتلای جدید روزانه را ثبت کرد. روز گذشته نیز بیش از ۶۵ هزار مورد روزانه، که یک رکورد از زمان شروع همه گیری است، ثبت شده بود.

مقامات بهداشتی هشدار می‌دهند که احتمال دارد این تعداد در روزهای آینده حداقل دو برابر شود.

پیشتر نیز آنگلا مرکل صدراعظم آلمان با انتشار ویدئویی ضمن اشاره به افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به مردم خود هشدار داده بود که هفته‌های دشواری پیش رو خواهند داشت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا