حقوق بشر

وکیل امیرحسین حاتمی: قوه قضاییه علت مرگ را برق گرفتگی اعلام کرد، ما فوت او را قتل می‌دانیم

علی مجتهدزاده وکیل مدافع امیرحسین حاتمی زندانی فوت شده در زندان تهران بزرگ، با اشاره به اینکه “قوه قضاییه علت مرگ وی را تماس دست وی با پریز برق اعلام کرده” می‌گوید با استناد به صحبت های صورت گرفته میان زندانی و خانواده اش، وی در جریان درگیری با افسر نگهبان زندان و ضرب و شتم به قتل رسیده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از امتداد، علی مجتهدزاده وکیل مدافع امیرحسین حاتمی، زندانی که اول مهرماه امسال در زندان تهران بزرگ جانباخت، اظهارات جدیدی را در خصوص مرگ وی مطرح کرد.

این وکیل دادگستری در این خصوص عنوان کرد: امیرحسین حاتمی، شهروند اهل ایلام بود که از بابت نزاع به ۹ ماه حبس محکوم شد اما چند روز بعد از حضور در زندان تهران بزرگ جان خود را از دست داد.

وی افزود: در قوه قضائیه علت مرگ را دست زدن به پریز برق اعلام کردند. اما براساس صحبت‌های صورت گرفته بین حاتمی و خانواده‌اش، او را در زندان کتک زده‌اند. از قرار معلوم هم درگیری بین حاتمی و افسر نگهبان صورت گرفته است. ما فوت امیرحسین حاتمی را قتل می‌دانیم.

علی مجتهدزاده اضافه کرد: ما از رئیس سابق سازمان زندان‌ها، رئیس زندان و افسر نگهبان شکایت کرده‌ایم. “قتل” حاتمی از نظر ما کار یک نفر نیست. باید به اتهامات رئیس سابق سازمان زندان‌ها رسیدگی شود. تغییر رییس نباید مانع رسیدگی به اتهامات رئیس قبلی شود.

گفتنی است که هرانا طی گزارشی به تجمع و اعتراض خانواده امیرحسین حاتمی به همراه تعدادی از شهروندان استان ایلام در مقابل زندان تهران بزرگ پرداخته است. این شهروندان در جریان این تجمع خواستار پاسخگویی مسئولان در خصوص چگونگی مرگ مشکوک این زندانی شدند.

امیر حسین حاتمی، فرزند آغلی، ۲۲ ساله، از اهالی روستای لرنی از توابع بخشی شیروان استان ایلام و ساکن تهران بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا