دیدگاه‌ها

علیه گرانی برپا می‌خیزیم!

برگردان: جهان-امروز به فراخوان حزب کمونیست ترکیه (TKP) در “کورتولوش” استانبول و “چانکایا ایسات” آنکارا، مردم با شعارهای “دولت، استعفا!” به خیابان ها آمدند. شهروندان بسیاری هم با کوبیدن بر قابلمه و تابه از این اقدام تظاهر کنندگان حمایت کردند.

TKP با دادن فراخوان برای مقابله با هزینه های روزمرۀ زندگی اعلام داشت:

«از کارمان بهره‌کشی می‌کنند، کشورمان به تاراج می‌رود. با برچسب قیمت‌هایی که هر روز تغییر می‌یابند و صورتحساب‌هایی که هر روز بر مبلغشان افزوده می شود دارند زندگی‌مان را از ما می‌دزدند. باید برای زنده ماندن، برای آینده خود ایستادگی کنیم. اکنون زمان برپا خاستن است!»

این فراخوان در ساعات عصر امروز بازتاب یافت و مردم در استانبول و آنکارا به خیابان ها ریختند. هم‌زمان، در اینترنت و اکانت های شبکه های اجتماعی TKP

چنین نوشته هایی به اشتراک گذاشته شدند : «ما به افزایش حقوق‌های شما و دروغ هاتان را به رسمیت نمی‌شناسیم! ما از نان خود و آینده فرزندانمان حفاظت خواهیم کرد! برپاخیز علیه گرانی!»، «کسانی مدعیند که در سال ۲۰۲۳ در پای صندوق های رأی تسویه حساب خواهیم کرد. از آنان می پرسیم: تا سال ۲۰۲۳ ما چه خواهیم خورد؟! ما نه صبر و نه توان آن را داریم که دو سال دیگر به انتظار بمانیم. ما علیه فقر برپا می‌خیزیم!»

از وبسایت رسمی حزب کمونیست ترکیه

برگردان: جهان – ۳ آذر ۱۴۰۰

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا