بین‌المللی

اتحادیه اروپا؛ تخریب منازل فلسطینی‌ها خلاف قوانین بین‌المللی است

اتحادیه اروپا در واکنش به اقدامات تجاوزکارانه اسرائیل در تخریب منازل فلسطینیان، طی پیامی اعلام کرد که اقدامات این چنینی باعث صدمه به چشم انداز صلح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، اتحادیه اروپا اعلام کرد که تخریب خانه‌های فلسطینیان باعث تضعیف چشم اندازهای صلح می‌شود و خواستار توقف این دست اقدامات غیرقانونی شد.

هیئت اتحادیه اروپا در امور فلسطین در همین رابطه با انتشار توییتی نوشت: ما بر درخواست خود مبنی بر توقف تخریب‌ها و هرگونه اقدام غیرقانونی دیگری که فلسطینیان را مجبور به خروج از خانه‌هایشان می‌کند، تاکید می‌کنیم.

در ادامه این پیام آمده است: تخریب‌ها طبق قوانین بین‌المللی غیرقانونی است و به طور قابل توجهی باعث تضعیف چشم انداز صلح می‌شود.

همچنین در پیام مزبور به نقل از دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه سازمان ملل آمده است که در ۹ ماه اول سال ۲۰۲۱، ۲۱ درصد ساختمان‌های بیشتری در مقایسه با دوره مشابه در سال ۲۰۲۰ تخریب یا تصرف شده است و ۲۸ درصد افراد بیشتری آواره شده‌اند.

مطابق اعلام نهاد مذکور، ۲۲ فلسطینی از جمله ۱۵ کودک در هفته گذشته خانه‌های خود را از دست دادند.

این سازمان افزود: مقامات اسرائیل در یک روز چندین خانه، چادر، محل نگهداری دام و ساختمان‌های در حال ساخت را تخریب و مصادره کردند.

اقدامات تجاوزکارانه اسرائیل همچون تخریب منازل فلسطینیان و توسعه شهرک‌ها در اراضی اشغالی فلسطین در حالی صورت می‌گیرد که این موارد نقض علنی قطعنامه‌های بین‌المللی به شمار می‌رود.

جامعه جهانی در قبال چنین رفتارهای تجاوزکارانه ای سکوت کرده یا مانند مورد مذکور، در نهایت به انتشار پیام و درخواست توقف این اقدامات از سوی اسرائیل، بسنده کرده است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا