گوناگون

«احساس امنیت کاذب» واکسیناسیون کرونا

سازمان بهداشت جهانی با افزایش همه‌گیری کرونا در اروپا، نسبت به «حس امنیت کاذبی» که در افراد واکسینه شده علیه کووید-۱۹ ایجاد می‌شود، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش روز جمعه گروه علم و آموزش ایرنا از سازمان بهداشت جهانی، «تدروس آدهانوم گبریسوس»، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در سخنرانی افتتاحیه خود در یک نشست خبری در مورد همه‌گیری این ویروس در ژنو، گفت که واکسن‌های کرونا اثربخش هستند اما به‌طور کامل از انتقال ویروس جلوگیری نمی‌کنند. وی گفت: «در بسیاری از کشورها و جوامع، ما نگران احساس امنیت کاذبی هستیم مبنی بر اینکه واکسن‌ها به همه‌گیری پایان داده‌اند و افرادی که واکسینه می‌شوند نیازی به انجام اقدامات احتیاطی دیگری ندارند. اگر واکسینه شده باشید، خطر ابتلا به بیماری شدید و مرگ در شما بسیار کمتر است، اما همچنان در معرض خطر ابتلا به این ویروس و انتقال آن به دیگران هستید.

این هشدار در حالی ارائه می‌شود که همه‌گیری در اروپا عمیق‌تر شده است؛ در این قاره ۶۰ درصد از مرگ‌ومیرهای گزارش‌شده در هفته گذشته ناشی از کووید-۱۹ بوده است.» داده‌های سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهد که بیش از ۵۳ درصد از اروپایی‌های واجد شرایط کاملاً در برابر ویروس کرونا واکسینه شده بااین‌حال مدیرکل سازمان جهانی بهداشت از آن‌ها مصرانه می‌خواهد که تدابیر ایمنی را ازجمله استفاده از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی، پرهیز از ازدحام و ملاقات دیگران در فضاهای باز و یا در مکان‌هایی که تهویه مناسب دارند، همچنان حفظ کنند./ستاره صبح

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا