فرهنگی

قربانیان تصادفات جاده‌ای وحشتناک‌تر از کرونا

اکثر قریب به‌اتفاق جاده‌های بین شهری و روستایی کشور جاده‌هایی کم‌عرض، پیچا پیچ، و پردست‌انداز هستند. رسانه‌های گوناگون و نیز ویژهٔ حوادث از وقوع تصادف‌های متعدد اتومبیل در هرشبانه‌روز خبر و گزارش منتشر می‌کنند که در بسیاری موارد به مرگ سرنشین‌ها و راننده‌هایشان منجر می‌شود. همچنین در مواردی که تصادفات به مجروح شدن حادثه‌دیدگان منجر می‌شوند عدهٔ کثیری از آنان در اثر آسیب‌های به‌جای مانده از سانحه، دچار نقص عضو شده و سراسر زندگی پیشِ رویشان را با درد و تلخ‌کامی سپری می‌کنند….

در آشفته‌بازار گرانی مشقت‌بار ارزاق، نیازهای روزمره، و فقر روزافزون که از فشار جان‌سوزشان کمر اکثر مردم میهن خم شده است، خبرهای مربوط به تصادفات منجر به‌مرگ و آسیب‌های جانکاه وارده بر جسم و روان مصدومان این حوادث متأسفانه کم‌رنگ شده و بازتابی درخور در جامعه نمی‌یابد. جاده‌های کشورمان بی‌جا قتلگاه نامیده نمی‌شوند. در این جاده‌های پرتردد همه‌نوع اتومبیلی وجود دارد، اتومبیل‌های فرسوده و قراضه‌ای که نیم‌قرن از تولید و به‌کارگیری‌شان گذشته و اتومبیل‌های پرزرق و برق لوکس آخرین مدل وارداتی با قیمت‌هایی که سر به فلک می‌زنند. این اتومبیل‌های به‌اصطلاح لاکچری در تصادفات نیز از ضریب ایمنی بالایی برخوردارند و بلا از سر ساکنان و رانندگانشان دور می‌ماند.

نماینده تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس گفت: امروز نگران کشته‌های کرونا هستیم، درحالی‌که قربانیان تصادفات جاده‌ای آماری به مراتب وحشتناک‌تر از کرونا دارد و خودرو‌های بی‌کیفیت تلفات بیشتری از کرونا می‌گیرد و کسی نگران آن نیست.

به گزارش فارس، ولی‌الله بیاتی اظهار کرد: کارخانه‌ها خودروساز مدعی هستند زیان می‌دهند، برای رسیدگی به این ادعاها لازم است مجلس ورود کرده و بررسی کنند که آیا این کارخانه‌ها واقعاً زیان ده هستند و اگر صحت دارد دلایل آن چیست؟
در حال حاضر خودروها با قیمت بالا و کیفیت پایین در اختیار مردم قرار می‌گیرد، خودروها از ایمنی پایینی برخوردار هستند و تاوان بی‌کیفیتی خودروها را مردم باجانشان می‌دهند. جاده‌ها با خودروها همخوانی ندارد، جاده‌سازی نمی‌کنیم، اما هر سال به تعداد خودروهای جاده‌ها می‌افزاییم، خودروهای بی‌کیفیت در کنار جاده‌های ناامید قتلگاه مردم شده‌اند، اگر قرار است خودرویی را تولید و روانه بازار کنیم باید زیرساخت‌های آن را هم فراهم کنیم.
زمانی که ایران در ساخت پرباد و موشک به توانمندی رسیده، قطعاً برای ساخت خودرو نیز توانایی لازم را دارد، اما انحصارطلبی در بازار خودرو باعث شده هیچ کارخانه دیگری در کشور راه‌اندازی نشده و به دلیل نبود رقابت مردم مجبور به خرید همین خودروها باکیفیت پایین شوند. بیانی افزود: اگر می‌خواهیم بازار خودرو به ساماندهی برسد و هم‌زمان از کیفیت بالایی نیز برخوردار باشد، باید انحصار را از خودرو حذف کرده و افق روشنی از وضعیت قیمت خودرو در اختیار مردم قرار دهیم.

به یقین با بودن حکومت و دولتی غیرپاسخگو در برابر مردم، هیچ اقدامی برای کاهش تصادفات جاده‌ای صورت نخواهد گرفت و هرروز بیش از روز قبل خبر ناگوار کشته شدن شهروندان را در اثر تصادف‌های خون‌بار خواهیم شنید. چراکه برای حل معضل فزاینده تصادفات در کشورمان به برنامه ریزی‌ای علمی با استفاده از پیش رفته‌ترین دانش روز نیاز است تا جاده‌های ارتباطی کشور مناسب تردد اتومبیل گردد و سیستم حمل‌ونقل اصلاح اساسی شود. هرچه بیشتر از ناوگان عمومی جاده‌ای استفاده گردد احتیاج به اتومبیل شخصی کمتر می‌شود. آن هم اتومبیل‌هایی که اکثرشان قراضه‌اند یا کیفیتی پایین دارند! برنامه‌ریزی علمی و سودمند برای مردم در توان رژیم ولایی نیست و با ماهیت آن در تضاد است، زیرا اساس اقتصاد این رژیم بر مبنای روابط سودجویانه دلالی است، روابطی که پول و کسب پول هرچه بیشتر و انباشت آن، حرف اول و آخر را می‌زند. ازاین‌ روی، می‌باید مسیر اصلی حرکت مردمی، مبارزه با حاکمیت مطلق ولایت فقیه و ساختارهای ارتجاعی آن باشد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا