حقوق بشر

۷ ماه بلاتکلیفی گلاله مرادی در زندان ارومیه

با گذشت بیش از ۷ ماه از بازداشت گلاله مرادی اهل پیرانشهر این شهروند  همچنان  بلاتکلیف در زندان مرکزی ارومیه نگهداری می‌شود.

بر پایه گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، با گذشت بیش از هفت ماه از بازداشت گلاله مرادی، شهروند اهل پیرانشهر وی کماکان در بند زنان زندان مرکزی ارومیه نگهداری می‌شود و از حق دسترسی به وکیل و همچنین ملاقات حضوری با خانواده‌اش محروم است.

هه‌نگاو پیشتر به نقل از یک منبع مطلع در زندان ارومیه گزارش داده بود که، گلاله مرادی طی مدت اخیر بارها به نهادهای امنیتی منتقل و جهت اعتراف اجباری مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار گرفته است.

گلاله مرادی روز شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ (۱۷ آوریل ۲۰۲۱)، پس از کشته شدن عثمان حاجی‌حسینی از کادرهای سپاه پاسداران در پیرانشهر، توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و به ارومیه منتقل و پس از ۴۵ روز بازداشت به بند زنان زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.

گفتنیست که دو فرزند گلاله مرادی نیز به نام‌های طاهر بزازی (داماد عثمان حاجی‌حسینی) و متین بزازی ۱۴ ساله نیز در همین رابطه بازداشت شده بودند که آنها پس از چندی آزاد شدند.

عثمان حاجی‌حسینی شامگاه جمعه ۲۷ فروردین (۱۶ آوریل) در جاده زیویه کشته شد و پس از چند ساعت گروهی که خود را “عقاب‌های زاگرس” می‌خوانند، مسئولیت کشه شدن وی را بر عهده گرفت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا