حقوق بشر

انتقال مجدد میلاد ارسنجانی به بند ۲۰۹ زندان اوین

به گفته یک منبع مطلع، خانواده این شهروند در زمان بازداشت برای عدم اطلاع‌رسانی در خصوص دستگیری فرزندشان تحت فشار نهادهای امنیتی قرار گرفته‌اند.

خبرگزاری هرانا – میلاد ارسنجانی، امروز شنبه ۶ آذرماه از قرنطینه زندان تهران بزرگ به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. این زندانی سیاسی سابق پیشتر در تاریخ ۱۲ آبان‌ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از انتقال به بند ۲۰۹ زندان اوین در تاریخ ۲۴ آبان‌ماه به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود.

آقای ارسنجانی پیشتر در تاریخ ۱۲ آبان‌ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از انتقال به بند ۲۰۹ زندان اوین در تاریخ ۲۴ آبان‌ماه به قرنطینه زندان تهران بزرگ منتقل شده بود.

به گفته یک منبع مطلع، خانواده این شهروند در زمان بازداشت برای عدم اطلاع‌رسانی در خصوص دستگیری فرزندشان تحت فشار نهادهای امنیتی قرار گرفته‌اند.

این شهروند در زمان بازداشت به “تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری” متهم شده است.

میلاد ارسنجانی، متولد ۱۳۶۷ در شهرستان شهریار استان تهران پس از اعتراضات سراسری آبان ماه ۹۸ موسوم به “اعتراضات آبان‌ماه” توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در شهرستان شهریار بازداشت و پس از با پایان مراحل بازجویی به زندان تهران بزرگ منتقل شد. وی نهایتا توسط دادگاه انقلاب شهریار به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام «اجتماع و تبانی» در خصوص وی قابل اجرا بود. یکی از مصادیق اتهامات مطرح شده علیه آقای ارسنجانی این است که ” وی در جریان اعتراضات آبان ماه ۹۸ به فردی که در جریان این اعتراضات با شلیک گلوله ماموران امنیتی زخمی شده بود، پناه داده و تا پایان مراحل درمان همراه او بوده است.” آقای ارسنجانی نهایتا در تاریخ ۱۶ مردادماه امسال به صورت زودهنگام از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا