حقوق بشر

کمیته فیلترینگ دستور حذف ترانه مهدی یراحی درباره اعتراضات آبان را صادر کرد

کارگروه تعیین مصادیق و محتوای مجرمانه دستور حذف ترانه «وداع بعد از رفتن» مهدی یراحی، خواننده و آهنگساز ایرانی، را از وبسایت‌های داخلی صادر کرد. این خواننده پیشتر در حمایت از جانباختگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ و مادران دادخواه این قطعه را در صفحه شخصی خود، منتشر کرده بود.

خبرگزاری هرانا – یک قطعه از آثار مهدی یراحی، خواننده و آهنگساز ایرانی، به دستور کارگروه تعیین مصادیق و محتوای مجرمانه از وبسایت‌ها و رسانه‌های داخلی حذف شد.

بهمن بابازاده خبرنگار حوزه موسیقی، با انتشار تصویری در صفحه شخصی خود، از صدور دستور حذف اثر مهدی یراحی خواننده و آهنگساز ایرانی، از وبسایت‌ها و رسانه‌های داخلی خبر داد. آقای یراحی پیشتر در سالگرد اعتراضات سراسری آبان ۹۸، قطعه «وداع بعد از رفتن» را در حمایت از کشته شدگان آبان و مادران دادخواه در صفحه شخصی خود، انتشار داده بود.

مهدی یراحی پیشتر نیز به دلیل صحبت درباره برخی از مسائل در کنسرت‌هایش ممنوع الکار و تمامی کنسرتهای وی با وجود داشتن مجوز، لغو شده بود. پیش از این نیز این خواننده در تاریخ ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۷، ممنوع‌الکار و موسسه “جام سبز” به عنوان درخواست‌دهنده‌ موزیک ویدئوی “پاره سنگ” از وزارت فرهنگ و ارشاد، از کار تعلیق شده بود.

مهدی یراحی در روز ۶ دی‌ماه سال ۹۷ در کنسرت خود در تالار آفتاب اهواز، همراه با تمامی اعضای گروه در حمایت از کارگران بازداشتی فولاد با لباس کارگران این شرکت روی صحنه حاضر شده و به اجرا پرداخته و روز بعد از لغو کنسرت خود در بروجن خبر داده بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا