گوناگون

درخواست ۲۵ نماینده کنگره آمریکا برای جلوگیری از رفع تحریم‌های ایران

همزمان با برگزاری مذاکرات وین برای برچیدن تحریم ها علیه ایران، ۲۵ نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا در نامه ای به جو بایدن نوشتند که نسبت به جلوگیری از رفع تحریم های ایران متعهد هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نشنال، ۲۵ نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا در نامه‌ای به جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اعلام کردند که برای جلوگیری از لغو تحریم‌های ایران متعهد هستند.

در این نامه، کاخ سفید به پنهان کردن اطلاعات از کنگره و نادیده گرفتن درخواست‌ها برای ارائه جزئیات درباره ماهیت مذاکرات با ایران متهم شده است.

در این نامه آمده است: علیرغم بیش از ۱۲ نامه اعضای کمیته مطالعات جمهوریخواهان که خواستار دریافت اطلاعاتی درباره چگونگی اجرای تحریم‌های ایران شده بودند، دولت شما همچنان کنگره را در مورد برنامه‌هایش برای تضعیف اجرای تحریم‌ها و کاهش تحریم‌ها علیه ایران در تاریکی رها کرده است.

این کمیته بیش از ۱۵۰ عضو جمهوریخواه دارد و از سیاست‌های محافظه کارانه در زمینه مسائل دفاعی و سیاست خارجی حمایت می‌کند.

در این نامه، امضا کنندگان بار دیگر بر قدرت کنگره برای اعمال تحریم‌ها علیه ایران تاکید می‌کنند.

این نامه می‌افزاید: ما برای یادآوری به شما می‌نویسیم که قدرت تنظیم تجارت با کشورهای خارجی و در نتیجه توانایی اعمال تحریم‌های اقتصادی در اختیار کنگره است.

امضاءکنندگان جمهوریخواه این نامه گفتند که در صورت کسب اکثریت مجلس نمایندگان در انتخابات میان دوره‌ای سال آینده، از رفع تحریم‌ها علیه ایران جلوگیری به عمل خواهند آورد.

این در حالی است که مذاکرات وین از روز دوشنبه در پایتخت اتریش آغاز شده و ایران اعلام کرده که هدف از این مذاکرات، برچیدن تحریم‌ها است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا