بین‌المللی

امضای قراداد توسعه همکاری نظامی بین روسیه و ویتنام

وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «سرگئی شویگو» وزیر دفاع این کشور و «فان ون گیانگ» همتای ویتنامی وی، توافق‌نامه همکاری را در زمینه توسعه صنعت دفاعی به امضاء رساندند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که «سرگئی شویگو» وزیر دفاع این کشور و «فان ون گیانگ» همتای ویتنامی وی روز چهارشنبه توافق‌نامه همکاری در زمینه توسعه صنعت دفاعی میان دو کشور را به امضا رساندند.

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه و فان ون گیانگ، طی یک دیدار دوجانبه، توافق‌نامه بین دولتی در زمینه همکاری‌های نظامی-فنی و یادداشت تفاهم بین بخشی را امضا کرده‌اند.

شویگو در مورد روابط نظامی میان روسیه و ویتنام گفت که دوطرف تجربه بی‌نظیری از همکاری را براساس دوستی دیرینه و مشارکت سودمند متقابل به‌دست آورده‌اند.

وزیر دفاع روسیه گفت: ما همواره به همکاری در زمینه‌های نظامی و فنی اهمیت می‌دهیم. ویتنام یکی از کشورهای کلیدی در منطقه آسیا و اقیانوسیه با نیروهای مسلحی مدرن و مجهز است.

وزرای دفاع دو کشور در بخش پایانی این نشست چشم‌انداز همکاری‌های نظامی و فنی را مورد بحث و بررسی قرار داده و همچنین برنامه خود برای مشارکت آینده بین روسیه و ویتنام را تشریح کردند.

 

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا