دیدگاه‌ها

زلنسکی با ورود ارتش‌های خارجی به اوکراین موافقت کرد.

برگردان: جهان: ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین لایحه‌ای را به پارلمان این کشور ارائه کرده است که به نیروهای مسلح خارجی اجازه می‌دهد که در سال ۲۰۲۲ «به عنوان بخشی از رزمایش‌های چند ملیتی» وارد آن کشور شوند…..

طبق قوانین اوکراین، هرگونه سازمان یابی نظامی که در قوانین این کشور مشخص نشده باشد، ممنوع است. در اوکراین پایگاه‌های نظامی بیگانه مجاز نیستند. به همین دلیل نیروهای خارجی تنها پس از تصویب قانون ویژه می‌توانند وارد آن کشور شوند و این روند هر بار تکرار می شود.
اوکراین به طور منظم میزبان تمرینات نظامی با کشورهای خارجی است که بیشتر آنها اعضای ناتو هستند. در سال ۲۰۲۱، نیروهای مسلح این کشور تمریناتی نظامی با سربازانی از ایالات متحده آمریکا، رومانی، لهستان و بریتانیا برگزار کردند. علاوه بر این، ایالات متحده پول و تسبیحات در اختیار اوکراین قرار می‌دهد.

واکنش لوگانسک

از سوی دیگر، رادیون میروشنیک، نماینده جمهوری خلق لوگانسک که استقلال خود را از اوکراین اعلام کرده است، در گروه تماس گفت که اقدام زلنسکی ناقض تصمیمات مینسک-۲ است.
این مقام رسمی توضیح داد: “شایان ذکر است که مینسک-۲ خروج همه نیروهای خارجی را می خواهد، نه استقرار آن‌ها را! این بدان معناست که هیچ سرباز و مزدور خارجی در خاک اوکراین حتی برای تمرین یا رژه نمی تواند حضور داشته باشد.”
ماده ۱۰«بسته اقدامات مینسک-۲»، بر«خروج کلیه واحدهای مسلح، مزدوران و تجهیزات نظامی خارجی از اوکراین، تحت نظارت سازمان امنیت و همکاری اروپا» صراحت دارد.
پس از کودتای فوریه ۲۰۱۴ در اوکراین، اعتراضات گسترده ای در دونباس، شرق اوکراین آغاز شد و نهادهای دولت مرکزی مورد حمله قرار گرفتند. لوگانسک و دونتسک در این منطقه در ۱۲ می ۲۰۱۴ پس از آغاز عملیات نظامی کی‌یف حاکمیت خود بر منطقه را اعلام کردند.

سول خبر – ۲۹ نوامبر ۲۰۲۱
برگردان: جهان – ۱۰ آذر ۱۴۰۰

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا