گوناگون

تجمعات اعتراضی معلمان در سرتاسر ایران برگزار شد

تجمع سراسری معلمان در اعتراض به عدم اجرای طرح‌های رتبه‌بندی معلمان و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان روز پنجشنبه با فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در بیش از ۲۴ استان و ۶۰ شهر کشور برگزار شد…..

معلمان استان‌های تهران و البرز در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند و معلمان در سایر شهرها نیز در مقابل ادارات آموزش و پرورش دست به تجمعات اعتراضی زدند.

تجمع معلمان در شهرهای مختلف، از جمله اصفهان، رشت، سنندج، شیراز، اهواز، یزد، کرمانشاه، بروجرد، خرم‌آباد، یاسوج، قزوین، اندیمشک، ایذه، بجنورد، سقز، گتوند، شاهرود، نورآباد ممسنی، تهران، جایزان، ویسیان، همدان، گرگان، پلدختر، اردبیل، زاهدان، کرمان، اندیمشک، قم، الیگودرز، دیواندره، بوکان، تبریز، شاهین دژ، دهدشت، شهرکرد، کازرون، دورود، میاندوآب، مریوان، مشهد، خرم آباد، ساری، اراک، دلفان، سمیرم، خمینی شهر، بوشهر، باغملک، جایزان، آمل، جلفا، تربت حیدریه، ارومیه و … برگزار شده است.

در این تجمعات معلمان معترض شعارهایی از جمله معلم زندانی آزاد باید گردد، معلم بپا خیز برای رفع تبعیض، اجرای رتبه بندی بدون قید و بندی، مجلس خیانت نکن دولت حمایت نکن و …سر دادند.

در مشهد تجمع فرهنگیان شاغل و بازنشسته مقابل اداره کل با حضور پر رنگ نیروهای امنیتی و انتظامی و حراستی همراه بود و این نیروها مانع ادامه تجمع شدند. آنها با خشونت و زور در حالی‌ که تعدادشان چندین برابر تجمع کنندگان بود همه را متفرق میکنند.
این تجمعات اغلب با سخنرانی های معلمان و فعالان صنفی همراه بود و در شیراز در تجمع گسترده، معلمان سرود همراه شو عزیز را همخوانی کردند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران در فراخوان این تجمع اعلام کرده که بودجه تعیین‌شده برای لایحه رتبه‌بندی معلمان کافی نیست و دولت و مجلس قصد دارند آن را «سرهم بندی» کنند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با انتشار اطلاعیه ای ضمن حمایت خود از اعتراضات و مطالبات معلمان شاغل و فرهنگیان بازنشسته ، خواستار آزادی تمامی معلمان و بازنشسته های زندانی شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا