گوناگون

عضو کمیسیون آموزش مجلس: بودجه لایحه رتبه‌بندی معلمان از طریق فروش اموال دولت تامین می‌شود

علی کریمی فیروزجایی، عضو کمیسیون آموزش مجلس، در مصاحبه با خبرگزاری برنا گفت که هنوز دولت و مجلس درباره بودجه ۱۲/۵ هزار میلیارد تومانی لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان برای نیمه دوم سال ۱۴۰۰ «مجادله» دارند….

او اعلام کرد که قرار است بودجه اجرای این لایحه امسال از طریق فروش دارایی‌ها و اموال دولت تامین شده و این رقم سال آینده در بودجه سالانه گنجانده شود.

به گفته کریمی فیروزجایی، قرار شده نایب رییس مجلس با دولت مذاکره و بودجه مورد نیاز برای اجرای این لایحه را برآورد کند و گزارشی در این‌باره در حال تهیه شدن است.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران پیش از این اعلام کرده بود بودجه ۱۲/۵ هزار میلیارد تومانی تعیین‌شده برای لایحه رتبه‌بندی معلمان کافی نیست و دولت و مجلس قصد دارند آن را «سرهم بندی» کنند.

محمد باقر قالیباف، رییس مجلس، دهم آذر گفته بود که دولت ۲۵ هزار میلیارد تومان در سال برای اجرای این لایحه اختصاص داده و مجلس نمی‌تواند به این مبلغ رقمی را اضافه کند.

تصویب جزییات این لایحه به دلیل بحث‌ها درباره بودجه مورد نیاز طول کشیده و از صحن مجلس برای بررسی بیشتر به کمیسیون آموزش بازگردانده شده است.

در همین حال کریمی فیروزجایی گفت که برای اصلاح این لایحه در کمیسیون ابتدا باید بودجه آن مشخص شود.

روز ۱۱ آذر تجمع سراسری معلمان در اعتراض به عدم اجرای این لایحه و همچنین همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در بیش از ۶۰ شهر ایران برگزار شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا