حقوق بشر

اصغر فیروزی و علیرضا ثقفی جهت اجرای حکم حبس احضار شدند

«حکم جلب آقای فیروزی از طرف واحد اجرای احکام مشهد به محل کارش ابلاغ و به دلیل عدم حضور وی، موسسه مورد بازرسی قرار گرفته و از همکاران او خواسته شده است که مراتب را به وی ابلاغ کنند. همچنین اخیرا ماموران جهت اجرای حکم یک سال حبس آقای ثقفی به محل کار وی مراجعه کرده‌ بودند.»

خبرگزاری هرانا – اصغر فیروزی، فعال سیاسی و علیرضا ثقفی، فعال کارگری جهت تحمل دوران محکومیت خود به ترتیب به واحدهای اجرای احکام دادسرای مشهد و کرج احضار شدند. آقای فیروزی آذرماه سال ۹۷ توسط نیروهای امنیتی در شهر مشهد بازداشت و مدتی بعد به ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد. آقای ثقفی نیز شهریورماه ۹۸ توسط شعبه اول دادگاه انقلاب کرج بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: «حکم جلب آقای فیروزی از طرف واحد اجرای احکام مشهد به محل کارش ابلاغ و به دلیل عدم حضور وی، موسسه مورد بازرسی قرار گرفته و از همکاران او خواسته شده است که مراتب را به وی ابلاغ کنند. همچنین اخیرا ماموران جهت اجرای حکم یک سال حبس آقای ثقفی به محل کار وی مراجعه کرده‌ بودند.»

اصغر فیروزی، از فعالان سیاسی که سابقه حبس در هر دو حکومت سابق و فعلی را دارد. وی در تاریخ ۱۴ آذرماه ۹۷ در کتابخانه‌اش که در حومه شهر مشهد واقع شده، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۵ آذرماه با تودیع قرار آزاد شد. وی مدتی بعد توسط دادگاه به ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

علیرضا ثقفی نیز به همراه هاله صفرزاده در تاریخ ۶ اردیبهشت ماه ۹۸ در پارک جهان نما واقع در اتوبان تهران-کرج به همراه تعدادی دیگر که تعدادشان ۱۲ تن برآورد شده بود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۲۱ اردیبهشت‌ماه همان سال با تودیع قرار کفالت آزاد شده بودند. ۴ تن از این فعالین به نام های پروین محمدی، واله زمانی، علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده چند روز در بازداشت مانده و باقی افراد ساعاتی پس از بازداشت آزاد شده بودند.

علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده به همراه پروین محمدی در شهریورماه سال ۹۸ توسط شعبه اول دادگاه انقلاب کرج بابت اتهام تبلیغ علیه نظام هرکدام به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند. نهایتا این محکومیت در تاریخ ۱۸ مهرماه ۹۸ توسط شعبه ۶ دادگاه تجدیدنظر استان البرز عینا تایید شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا