گوناگون

نابودی تاسیسات هسته‌ای ایران ممکن نیست

یک مقام نظامی ارشد اسرائیل با اعتراف به اینکه نابودی تاسیسات هسته‌ای ایران دیگر ممکن نیست، از نخست وزیر اسرائیل خواست تا آمریکا را تشویق به بازگشت به برجام کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ، «اسحاق بن اسرائیل» از فرماندهان نظامی ارشد اسرائیل که از جمله مهره‌های اصلی در حمله به رآکتور هسته‌ای عراق (در دوران رژیم صدام مخلوع) نیز محسوب می‌شود، از «نفتالی بنت»، نخست وزیر این رژیم درخواست کرده تا از مخالفت تل آویو برای پیوستن ایالات متحده به برجام دست بردارد.

این فرمانده ارشد نظامی اسرائیل با اعتراف به اینکه تل آویو دیگر قادر به نابود کردن برنامه هسته‌ای ایران نیست، گفت: اکنون برای این کار (از بین بردن برنامه هسته‌ای ایران) خیلی دیر شده است. شاید این کار ۱۰ سال پیش ممکن بود؛ اما امروز ایران تمامی فناوری‌های مربوط به ساخت بمب را در اختیار دارد.

وی تاکید کرد: تنها موضوع مطرح این است که ایران قصد ساخت بمب را دارد یا خیر و این مسأله‌ای است که نیاز به گذر زمان دارد.

وی اضافه کرد: تنها موضوع پیش‌رو، بحث هزینه انجام این کار (حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران) است. اگر ما اقدام به نابودی یک تأسیسات هسته‌ای کنیم، ایران نهایتاً ظرف مدت یک الی دو سال آن‌را مجدداً بازسازی خواهد کرد.

وی از تلاش‌های نتانیاهو، نخست وزیر سابق اسرائیل برای تشویق ترامپ در راستای خروج از برجام انتقاد کرد و گفت: اقدام نتانیاهو در تشویق ترامپ در خروج از توافق هسته‌ای با ایران، بدترین اشتباه تاریخ بود. اکنون لازم است ما به این روند منفی خاتمه داده و آمریکا را ترغیب کنیم تا برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، (با تهران) به توافق برسد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا