از هر دری سخنی

بیانیه فدراسیون جهانی سندیکا‌های کارگری به مناسبت حادثۀ مرگبار معدن در کیمیراوای روسیه

برگردان: جهان: به گفته مسئولان، در حالی‌که ۲۸۵ کارگر در داخل معدن درحال کار کردن بودند، به علت آتش گرفتن گرد و غبار زغال سنگ متراکم شده در یک چاه تهویه، محوطه پر از دود شده و در نتیجه حداقل ۵۷ تن از کارگران و نیز نیروهای کمک‌رسان کشته و ده ها نفر نیز در اثر جراحات وارده و استنشاق دود در بیمارستان بستری شده‌اند، که حال برخی از آنها وخیم اعلام شده است.

فدراسیون جهانی سندیکا‌های کارگری به نمایندگی از ۱۰۵ میلیون کارگر خود در ۱۳۳ کشور از ۵ قاره، غم و اندوه عمیق خود را از حادثه مرگباری که در روز پنجشنبه در معدن لیست‌ویازنایا (Listvyazhnaya) واقع در منطقۀکیمیراوا (Kemerovo) در ۳۵۰۰ کیلومتری شرق مسکو روی داد، ابراز می‌دارد.

به گفته مسئولان، در حالی‌که ۲۸۵ کارگر در داخل معدن درحال کار کردن بودند، به علت آتش گرفتن گرد و غبار زغال سنگ متراکم شده در یک چاه تهویه، محوطه پر از دود شده و در نتیجه حداقل ۵۷ تن از کارگران و نیز نیروهای کمک‌رسان کشته و ده ها نفر نیز در اثر جراحات وارده و استنشاق دود در بیمارستان بستری شده‌اند، که حال برخی از آنها وخیم اعلام شده است. سه نفر از جمله مدیر معدن لیست ویازنایا و معاون او به اتهام نادیده گرفتن مقررات ایمنی-صنعتی بازداشت شده اند.

این حادثۀ تازه نشان‌دهندۀ وجود شرایط کاری خطرناک و نبود اقدامات مؤثر بهداشتی و تأمینی، علی‌رغم کنوانسیون‌های بین‌المللی، در معادن است.

اندیشۀما همراه خانواده‌های قربانیان است. صمیمانه به آنها تسلیت می‌گوییم و برای کارگران مجروح آرزوی بهبودی هرچه سریع‌تر داریم. فدراسیون جهانی اتحادیه های کارگری موضع پایدار خود، برای تأمین فوری و اجرای استانداردهای کافی از اقدامات ایمنی در تمامی معادن و محل‌های کار را تکرار می کند. ما خواستار رسیدگی به وضعیت حادثه دیدگان و مجازات های به‌یادماندنی برای مسئولان این حادثه و همچنین پرداخت غرامت به کارگران آسیب دیده و خانواده‌های قربانیان هستیم.

دبیرخانه – ۲۶ نوامبر ۲۰۲۱

منتشر شده در وبسایت رسمی WFTU

برگردان: جهان – ۱۶ آذر ۱۴۰۰

http://www.wftucentral.org/wftu-statement-on-the-fatal-mine-accident-in-kemerovo-russia/

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا