بین‌المللی

بایدن: نظامیان آمریکا برای مقابله با ایران در عربستان مستقر شده‌اند!

رئیس جمهور آمریکا طی سخنانی مدعی شد که یکی از بزرگ‌ترین دلایل حضور نظامیان تروریست این کشور در عربستان، مهار ایران و مقابله با تهران است!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پولیتیکو، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت حضور نظامیان تروریست این کشور در سراسر جهان، مدعی شد که حضور آنها در پایگاه‌های آمریکا در عربستان، تنها به دلیل مقابله با اقدامات ایران در منطقه است!

بر اساس این گزارش، جو بایدن با وجود وعده‌های انتخاباتی خود مبنی بر بازگرداندن نظامیان آمریکایی به کشورشان و متوقف ساختن مداخلات ایالات متحده در جهان، در گزارش خود نوشت: تنها تعداد کمی از نیروهای نظامی ایالات متحده برای انجام عملیات علیه القاعده در عربستان و داعش، به یمن اعزام شده‌اند.

وی در خصوص حمایت واشنگتن از حملات متجاوزانه عربستان علیه یمن، مدعی شد: همان‌طور که پیشتر اعلام شد، من دستور حمایت ایالات متحده از عملیات نظامی تهاجمی نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی علیه حوثی‌ها در یمن را صادر کردم. نظامیان ایالات متحده تنها به ارائه مشاوره نظامی به نیروهای منطقه به منظور اهداف دفاعی و آموزشی، و آن‌هم تنها در رابطه با عملیات ائتلاف علیه حوثی‌ها ادامه خواهند داد!

رئیس جمهور آمریکا در ادامه گزارشش، با مطرح کردن مجدد اتهامات بی‌اساس خود علیه کشورمان، نوشت: نیروهای مسلح آمریکایی در راستای حمایت از نیروها و منافع ایالات متحده در برابر اقدامات خصمانه ایران و گروه‌های مورد حمایت این کشور در عربستان سعودی مستقر شده‌اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا