ورزشی

گرایی و زارع بهترین کشتی‌گیران سال ۲۰۲۱ جهان

طبق اعلام اتحادیه جهانی کشتی امیرحسین زارع و محمدرضا گرایی به‌عنوان برترین کشتی‌گیران سال ۲۰۲۱ جهان معرفی شدند.

به گزارش «ورزش سه»، سال ۲۰۲۱ را با توجه به برگزاری المپیک و مسابقات جهانی به فاصله چند ماه و درخشش خیره‌کننده آزادکاران و فرنگی‌کاران ایرانی در نروژ می‌توان یک سال درخشان برای کشتی ایران قلمداد کرد. در آخرین ماه از سال ۲۰۲۱ میلادی اتحادیه جهانی کشتی هم مهر تأییدی بر این نظریه زده و دو نفر از ستاره‌های کشتی ایران را به‌عنوان برترین آزادکاران و فرنگی‌کاران سال ۲۰۲۱ معرفی کرده است.

طبق گزارش اتحادیه جهانی محمدرضا گرایی، دارنده مدال طلای المپیک و جهان در وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی و امیرحسین زارع، دارنده مدال برنز المپیک و طلای جهان در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد، بهترین عملکرد را در میان کشتی‌گیران تمامی کشورهای دنیا در سال ۲۰۲۱ داشته‌اند و برنده جایزه بهترین کشتی‌گیر سال شده‌اند که این نشان‌دهنده جهش و پیشرفت کشتی ایران در میادین جهانی است.

اتحادیه جهانی کشتی درباره محمدرضا گرایی و امیرحسین زارع نوشته است: گرایی بدون داشتن مدال جهانی یا المپیک در کارنامه خود وارد سال ۲۰۲۱ شد، این کشتی‌گیر ۲۵ساله که به «مرد یخی» معروف است، تمام معادلات را به هم زد و با کسب مدال طلای المپیک توکیو و جهانی نروژ سال ۲۰۲۱ را به پایان رساند. همچنین زارع در ۲۰سالگی، سال بسیار پرباری را پشت‌سر گذاشت، او یک مدال برنز در المپیک توکیو به دست آورد و توانست از سد کشتی‌گیران مطرحی مانند طاها آکگول و گنو پتریاشویلی که سابقه مدال طلای المپیک و جهان را دارند گذر کند و عنوان قهرمانی جهانی را از آن خود کند. البته اتحادیه جهانی لقبی را به امیرحسین زارع نداده است اما این کشتی‌گیر با حرکتی که پس از قهرمانی رقابت‌های جهانی نروژ انجام داد، لقب پادشاه سنگین‌وزن را برای خود انتخاب کرده است. این اتفاق می‌تواند یک پایان درخشان برای کشتی ایران در سال ۲۰۲۱ باشد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا