بین‌المللی

فرمانده سنتکام: ۲۵۰۰ نظامی آمریکایی در عراق باقی می مانند

فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا در خاورمیانه در اظهاراتی متناقض با تعهدات واشنگتن برای خروج از عراق تا پایان سال جاری میلادی گفت: ۲۵۰۰ نظامی ما همچنان در عراق می مانند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری المعلومه، همزمان با نزدیک شدن به زمان خروج نظامیان آمریکایی از عراق، ژنرال «کنث مک کنزی» فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی در خاورمیانه در اظهاراتی که ناقض تعهدات واشنگتن برای خروج نظامی از عراق است، ضمن هشدار درباره افزایش حملات تروریستی گفت: واشنگتن شمار نیروهای فعلی خود در عراق را که حدود ۲۵۰۰ نیرو است، همچنان حفظ خواهد کرد.

ژنرال مک کنزی که با خبرگزاری آسوشیتد پرس مصاحبه می کرد، ادامه داد: با وجود تغییر نقش نظامیان آمریکایی در عراق از رزمی به آموزشی و پشتیبانی، این نظامیان به پشتیبانی هوایی و سایر کمک های نظامی به عراق برای جنگ علیه داعش ادامه می دهند.

وی افزود: برخی نیروها و گروه های سیاسی عراقی خواهان خروج همه نیروهای آمریکایی از کشورشان هستند. ولی ما این کشور را ترک نخواهیم کرد و این مسئله ممکن است همزمان با نزدیک شدن به پایان سال، واکنش هایی به همراه داشته باشد.

این مقام ارشد نظامی آمریکایی اعلام کرد: ما از پایگاه هایی خارج شدیم که نیازی به آن نداشتیم و اینگونه دسترسی به خود را سخت تر کرده ایم.

مک کنزی مدعی شد: عراقی ها خواهان حضور ما در کشورشان هستند و می خواهند ما با آنها در جنگ علیه داعش شرکت کنیم. تا زمانی که مردم عراق خواهان حضور ما در کشورشان باشند و بتوانیم در این خصوص به صورت دو طرف توافق کنیم، در این کشور خواهیم ماند.

وی در پایان گفت: جنگجویان داعش همچنان تهدیدی برای عراق محسوب می شوند و این گروه چه بسا تحت عناوین متفاوت به بازیابی قدرت خود ادامه می دهد. کلید حل این مشکل در این است که ما توان داعش را برای ادغام با عناصر تروریستی مختلف در سطح دنیا و قویتر و خطرناک تر شدن این گروه، سلب کنیم.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا