بین‌المللی

تصویب پنج قطعنامه به نفع فلسطین در مجمع عمومی سازمان ملل

با وجود مخالفت آمریکا و اسرائیل، مجمع عمومی سازمان ملل متحد با اکثریت آرا پنج قطعنامه به نفع ملت فلسطین تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا)، مجمع عمومی سازمان ملل با اکثریت آرا پنج قطعنامه به نفع فلسطین تصویب کرد که پرونده آوارگان فلسطینی، سیاست شهرک سازی اسرائیل و تحقیق درباره نقض حقوق بشر توسط این رژیم در اراضی اشغالی فلسطین را شامل می‌شود.

خبرگزاری وفا با بیان این خبر، جزئیات مربوط به این پنج قطعنامه را به شرح زیر اعلام کرد:

قطعنامه نخست مربوط به پرونده تداوم حمایت از آوارگان فلسطینی بود که با رأی مثبت ۱۶۴ کشور تصویب شد و فقط اسرائیل با این قطعنامه مخالفت کرد و ۱۰ کشور از جمله آمریکا به آن رأی ممتنع دادند.

قطعنامه دوم فعالیت سازمان «آنروا» را شامل شد که با ۱۶۲ رأی مثبت تصویب شد و اسرائیل، آمریکا، کانادا، ماکرونزیا و جزایر مارشال با آن مخالفت کردند و ۶ کشور نیز از رأی دادن خودداری کردند.

قطعنامه سوم در ارتباط با پرونده اموال آوارگان فلسطینی و دارایی‌های ناشی از آن بود که با ۱۵۹ رأی مثبت تصویب شد، اسرائیل و چهار کشور دیگر با آن مخالفت کردند و ۸ کشور نیز به آن رأی ممتنع دادند.

قطعنامه چهارم متعلق به شهرک‌های صهیونیست نشین در اراضی اشغالی فلسطین بود که با ۱۴۶ رأی موافق، مخالفت اسرائیل و شش کشور و ۲۰ رأی ممتنع تصویب شد.

قطعنامه پنجم به عملکرد کمیته ویژه تحقیق اقدام اسرائیل به نقض حقوق بشر علیه ملت فلسطین در اراضی اشغالی پرداخت که با موافقت ۸۰ کشور، مخالفت اسرائیل و ۱۷ کشور و رأی ممتنع ۷۳ کشور تصویب شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا